Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Mezinárodní den knihy a autorského práva / sraz P-P

Sdílej na Facebooku

Autor: JPE

Vloženo: 15.12.2013

Publikováno: 15.12.2013 18:43

Kategorie: Ostatní -> Sdělení

Anotace: Mezinárodní den knihy a autorského práva.
Vážení a milí kolegové z PP,

byl jsem osloven zaměstnanci kulturního centra KC12 ( http://www.kc12.cz ), které pořádá ke dni 

"Světový den knihy a autorského práva" literární akci, zda bych jim nepomohl připravit na sobotu 26.4. 2014 kulturní program. (Samotný den sv. knihy atd. se slaví 23.4.)

Již jsem se dohodl s Helenou Kopečnou (zde jako Vadlamadla), která napsala pohádku pro předškoláky u nakladatelství Predskolaci.cz, že zde v první části programu bude vystupovat. Po ní máme možnost prezentoval "náš" literární server, naše díla a knihy. Dávají nám prostor zhruba jednu hodinu. Pokud by měl někdo zájem mít tento den své autorské čtení, napište mi to buď na můj mail (jiri.pesaut@seznam.cz) nebo do vzkazů nebo rovnou sem do komentářů. Pokud již víte, co byste chtěli číst, napište mi to prosím. Představuji si, že by každý mohl dostat zhruba deset minut prostoru, pokud bude zájemců více, budeme muset někoho vybrat. Naopak, pokud by se zde nenašlo dost lidí, kteří by byli ochotni veřejně na mikrofon číst, je možné, že bych buď já, nebo někdo jiný, vaše díla přečetl (pokud byste chtěli). Očekává se návštěva zhruba kolem 50 i více lidí.

Také budeme mít možnost si na místě prodávat své knihy, což může být pro mnohé z nás zajímavé.

Mimo autorské čtení můžeme vystavit obrázky, pokud někdo maluje, nebo můžeme uspořádat literární soutěž a během zmíněné akce vyhlásit výsledky. Vše je otevřené, ale do půlky ledna bychom měli mít program připravený. Pak se totiž začnou připravovat reklamní letáky. Každopádně uvítám jakýkoliv dobrý nápad.

Po nás vystoupí lidé z nakladatelství Beletris a z Lemurie.eu 
Měla by zde zaznít velice pěkná přednáška o autorském právu. Myslím, že by to mnohé z vás mohlo zajímat. V této části programu bych měl číst ze své nové knihy, snad se to podaří.

Dále by zde mělo prezentovat své knihy nakladatelství Pragma. Je zde tedy příležitost setkat se s dalšími nakladateli, případně i jinými autory.

Z pohledu PP, alespoň co si pamatuji, by to měla být jedna z největších literárních akcí, na které můžeme samotné PP, ale i sebe, prezentovat. Myslím, že bychom si tuto šanci neměli nechat ujít. Jelikož program zabere celé sobotní odpoledne, napadlo mě, že by bylo dobré celou akci spojit s pražským srazem. V následné diskuzi v komentářích můžeme vše podrobněji probrat

díky za spolupráci

Jiří Pešaut (JPE)
 
 
Zde budu přidávat doplnující informace, tak jak budou přicházet s časem:
 
během této kulturní akce je možné shlédnout "Vyšehradský kodex", který zde bude vystaven. Jedná se o Korunovační evangeliář krále Vratislava. Jsou to věrné umělecké faksimilie provedené společností Tempus Libri.
 
Dále zde vystoupí Dana Benešová. nejen, že představí své ilustrace, ale je možné s ní o knižní ilustraci debatovat.
 
!!!! - Nově přidaný text 8.1.2014  !!!! 
 
Již přihlášení lidé ke čtení (někteří přes mail):
 

 
Jaroslav Vrána (Gerty) - Autor knihy Mluvící hora, ze které bude číst. Přiveze i ukázky nádherných ilustrací - v dětské části
 
 
Alma  (Jarka Kosinová) - představí svou tvorbu pro děti s ilustracemi od Dagmar Španilerové (Spani). -děti
 
Vadlamadla
 
Plyšáček
 
 
program PP 
 
Blanka (Kulajda) - autorka knih Prohrané výhry, Podruhé neznamená opakovat, Horko domácího krbu, Dietnikum, Kdos koho
 
Blanka Faltová 
 
100Wzarovka  
  
 
Soňa Čapková (Sisinka) - představí své básně propojené s uměleckou fotografickou koláží. (Je možné, že vystoupí až v části programu Lemurie, kde také úspěšně prezentovala své texty  (bude číst v progranu beletris a Lemurie), aby se zde uvolnilo místo.)

 
Fenestro (Zuzana Muchová)
 
Jana Halešová (Lea) - autorka knihy "Svět je malej aneb El Mundo ist Petit"  (je možné, že bude číst až za Beletris)
 
Jindřiška Hromádková (Jantar)  
 
Eva Juřenová (Reva) 
 

 

 
 
Miroslav Šilar - přihlásil se přes mail, představí jednu ze svých knih. Je to prý  vášnivý čtenář PP, nemá tu však nick. Mohl by to být host PP. Případně vystoupí až v další části programu po nás (bude tam prostor pro pár hostů, spisovatelů (možná potvrdí účast jedna docela známá spisovatelka, což by bylo úžasné).
 

Dále se přihlásili lidé, kteří by rádi přezentovali svůj text, ale stydí se číst   (Fenestro, Plyšáček). Je možné, že jejich text přečte někdo jiný. Pokud na to zbyde čas, přednost však dostanou autoři, kteří chtějí číst sami. vše se ještě doladí.
 
Co se týká mě osobně, já budu číst povídku ze své chystané knihy, která by měla vyjít v nakladatelství Beletris v nejbližších dnech až týdnech. Budu tedy číst za Beletris. Vzhledem k tomu, že budu celý pořad uvádět, asi by nebylo vhodné, abych četl něco i v části programu PP, aby to nevypadalo, že se "cpu" všude. Za PP bych četl jen v případě, že bychom nenaplnili dostatečně náš čas.
 

 
 
Je zde možnost propojit výstup PP s nakladatelstvím predskolaci.cz, kde se budou číst ukázky z dětských knížek. Vystoupí tam třeba z PP Vadlamadla, a další). Pokud by někdo další chtěl prezentovat dětskou tvorbu, kontaktujte Vadlamadlu, ta připravuje program pro predskolaci.cz, věřím, že by Vás uvítala do své části programu. Je to z důvodu, že by náš výstup, následující po části predskolaci.cz měl být již pro starší a dospělé čtenáře (ne pro malé děti), aby to nedopadlo tak, že budou první dvě hodiny o dětských říkankách, to by tam možná Ti nakladatelé celou dobu nevydrželi.)
 
 
V únoru spustím facebookové stránky, kde bude jednak mapa a budu tam postupně všechny autory představovat. Nejen ty z PP, ale i ostatní. Například výbonou českou spisovatelku Janu Jiráskovou !!! 
 
 
Aktualizace 8.2.2014:
 
Pravě byla spuštěna literární soutěž "DVANÁCTKA. Podrobnosti naleznete zde:
 
http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/132698 
 
 
Zde je oficiální program:
 
Fotka 
 
 
Seznam předběžně přihlášených autorů na večerní sraz PP:
 
Pokud se někdo v seznamu nenajde, dejte mi to prosím vědět na mail jiri.pesaut@seznam.cz  Je docela možné, že v komentářích někoho omylem přehlédnu. Děkuji za pochopení. 
 
Sionelle
Nebreč
JPE 
Snecek 
Gerty 
Jantar
Vadlamadla 
Fenestro
Reva
100WZarovka
Hanaka
Sisinka
Oromis
Kulajda
IvaZuzanka
Jantar
Magsuch  ! :-)
Callisto
Obscuro
Plysacek
Admin 
Lakami
Polifka 
Štístko
Homo Sapiens ?? (bude vědět až v době té akce)
Haci
Rops
Hybridka (nezávazně) 
Perseus 
KikiDumkova
Jiand
 
Několik dalších lidí možná přijde, nepsali to do komentářů, ale mluvil jsems nimi. 
 
 
 Sraz PP se uskuteční v restauraci MontFort, v těsné blízkost kulturního centra 12, kde se uskuteční autorské čtení v rámci akce  "Mezinárodní den knihy a autorského práva"
 
stránky restaurace jsou zde: http://www.montfort.cz/ 
 
Organizační pokyny:
 
Prosím autory, kteří budou během této akce číst, aby na místo dorazili nejpozději ve 13:00. na místě doladíme detaily. (pořadí čtení, názvy děl, které budete číst apod.) Pokud to na tento čas nestíháte, dejte mi to prosím včas vědět na mail. V každém případě je dobré, když dorazíte alespoň 15 minut před časem, kdy vystupuje PP či předškoláci.cz (dle toho, ve které části čtete). Snažte se však prosím dodržet zmíněný čas 13:00 (bude to ve větším klidu)
 
DOPRAVA: Autobus č. 150 ze stanice metra Kačerov (20 minut cesta) nebo autobus č. 253 ze Smíchovského nádraží (20 minut cesta). Cílová zastávka je Pavelkova, přejde se silnice a budova je přímo před vámi, jen ji je třeba obejít. 
adresa: Kulturní centrum 12 -Pertoldova 3346/10
 
 
Facebook akce: https://www.facebook.com/events/499510856820350/  Pošlete pozvání přátelům...
-----------------------------------------------------
 
 FOTKY ZDE: http://p-p.rajce.idnes.cz/Svetovy_den_knihy_v_KC12_26.4.2014/
 Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

stisko | + 0 / 0
10.05.2014-8:16
To je pravda. Na Tebe nikdy nezapomenu:)
nebrec | + 0 / 0
8.05.2014-8:26
ale se mnou sis potřásl rukou :):):)
stisko | + 0 / 0
8.05.2014-5:15
FENESTRO
Tvá a nejen Tvá nepřítomnost na večeru byla pro mě menším zklamáním. Já si takhle s některými lidmi nepodal ani ruku, protože jsem si myslel, že to večer napravím a tam jsem zjistil, že jsou fuč.
fenestro | + 0 / 0
7.05.2014-21:41
No, já jsem ráda, že jsem vyfocená jen jednou, protože jsem tam zamračená jak kakabus. Se mi to nelíbí.
Jinak, i když se teprve teď vyjadřuju k celému tomu odpoledni v Praze (neměla jsem dříve vůbec čas a teď, když ho budu mít, ten čas jako, mi zase vyplivl počítač, takže kdoví kdy se na nějaký vzmůžu), byl to moc zajímavý den. Musím Ti Jirko poděkovat, žes nám umožnil zúčastnit se něčeho takového a jsem ráda, že jsem poznala některé nové tváře PP i jiné lidi a opět se viděla s už známými tvářemi.
Mrzí mě, že jsem se pak večer nezdržela v hospůdce, ale měla jsem strach, že na zpáteční cestě zabloudím a po tmě budu z toho vydivočená.
A nakonec se taky stalo, byla jsem ráda, když jsem se nakonec v hluboké tmě přece jen ocitla v Říčanech. Bylo by to na povídku, ale jsem jakási nepsavá a nejde to prolomit.
A teď budu bůhvíjak dlouho bez PC... ach jo!
Takže ještě jednou Jirko díky a píšu maila.
nebrec | + 0 / 0
6.05.2014-20:05
chlapi to naopak řešej víc než my ženy hehe
Sionelle | + 0 / 0
6.05.2014-17:36
A já si vždycky myslela, že chlapi to tak neřešej =D
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
6.05.2014-16:10
kiki - příště se vyfotíme vedle sebe a necháme hlasovat, komu to víc sekne :-)
KikiDumkova | + 0 / 0
6.05.2014-13:01
Gerty, tím bych si nebyla tak jistá... :D
AnčaZ | + 0 / 0
3.05.2014-15:50
Teď jsem se dívala na fotky... Skvělé skvělé a lituji, že jsem nemohla být přítomna... Zuzanku Gareisovou znám z lázní :)))
Bibiana | + 0 / 0
1.05.2014-13:38
Tak já na fotce nejsem vidět vůbec, což mně nevadí, ale spletli si tam Almu /alespoň myslím, že je to ona/ se mnou, protože pod její fotkou píší jakoby o Bibianě.
snecek | + 0 / 0
29.04.2014-21:47
:DDD
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
29.04.2014-18:49
Kiki - ty ale zrovna nemáš důvod se vyhýbat :-)
KikiDumkova | + 0 / 0
29.04.2014-18:33
To víš Gerty, musíš se umět vyhnout foťáku... Jako já :)
29.04.2014-17:41
..ale figuru máš pěknou..co bys chtěl? :)
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
29.04.2014-17:35
Ruka v bok možná...
nebrec | + 0 / 0
29.04.2014-17:11
Gerty, náhodou, tvá ruka v bok tomu dodala na důraze :)
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
29.04.2014-14:09
No já na těch fotách vypadám příšerně!!! Příště se převleču za Fantomase - i když, ono to asi vyjde nastejno :-(
kulajda | + 0 / 0
28.04.2014-23:10
Díky Jirko, díky Honzo, díky lidi !!
Vadlamadla | + 0 / 0
28.04.2014-6:34
Revo, dojely jsme dobře, probíraly jsme čerstvé zážitky a cesta Leo expresem uběhla jak nic a do Olomouce pro nás přijela Bářina maminka s bráchou autem. Taky jsem se na tebe moc těšila a jsem ráda, že jsme se zase viděly.
Škoda, že tentokrát na srazu jen kraťoučko. Snad příště...
King D | + 0 / 0
28.04.2014-1:24
Je hezký, že se takto vídáte...rád si prohlížím fotky ze srazů a podobných akcí :o)
Dani | + 0 / 0
27.04.2014-23:31
Prostřednictvím fotografií z akce jsem alespoň takhle mohla poznat některé PéPéčkaře.
Díky za to.
Sionelle | + 0 / 0
27.04.2014-22:57
Super =))
admin | + 0 / 0 | Moderátor
27.04.2014-22:48
Fotky k náhledu i stažení přidány zde:

http://p-p.rajce.idnes.cz/Svetovy_den_knihy_v_KC12_26.4.2014/
spani | + 0 / 1
27.04.2014-22:28
Také bych ráda poděkovala za to, že jsem mohla strávit chvíle v příjemné atmosféře, která vládla celé odpoledne. Díky pořadatelům i Vám všem, kteří jste se na ní podíleli už jen svojí účastí. Bylo mi mezi vámi fajn, ráda jsem vás viděla a těším se na někdy příště. Díky :)
KikiDumkova | + 0 / 0
27.04.2014-21:30
Děkuji všem, kteří mi ukázali, že sem přece jenom pořád trošku patřím :o) A samozřejmě všem zůšastněným, kteří přečetli svá krásná díla a samozřejmě organizátorům. Díky moc! :o)
Reva | + 0 / 0
27.04.2014-20:58
Moji mílí, tak jsem právě dorazila z práce, sedla, vínka pohár nalila a zavzpomínala, jak to bylo včera fajn. Jirko, byl jsi úžasný, jak jsi to krásné zvládnul. A vám všem diky za setkání. Vadličko, doufám, že jste dobře dojely. Tak ráda jsem Tě viděla
snecek | + 0 / 0
27.04.2014-19:55
Kamí... spíš rozleze :DD Dík
snecek | + 0 / 0
27.04.2014-19:54
Jani, jak... prd vydržím. A kdo dneska proháněl raketu :)
A to že mám žízeň... se nediv. Jenže dnes už nemůžu. Zítra nastává pracovní týden...
Lakami | + 0 / 0
27.04.2014-19:46
šnečíčku, to časem se rozchodí, ta reakce doma:). Držím růžky:)).
nebrec | + 0 / 0
27.04.2014-19:44
šnečku, ty prd vydržíš, to já už ohodnotila soutěž!!! vyplela skalku, na kolobce povozila po vesnice vnuka ... a vypila asi tři litry vody a furt piju a piju a piju... co tam do těch kozlů lili?
IvaZuzanka | + 0 / 0
27.04.2014-19:42
Nádherný den, krásná setkání. :-))

Ještě se léčím. :-))

snecek | + 0 / 0
27.04.2014-19:40
Ahojte lidi, jsem moc rád, že jsem se mohl zúčastnit takové akce. Knižní akce byla fajn. Akce v restauraci neměla chybu ;-) Horší to bylo s re(akcí) doma. Ta už tak příjemná nebyla :) No, není divu :DD
Tak zas někdy na viděnou
Jani, já bych snad vypil volovi voko :D
nebrec | + 0 / 0
27.04.2014-19:17
tak konečně jsem na zahradě vypotila ty kozlíky z krve...
přátelé, to byl teda mejdan!
zolik | + 0 / 0
27.04.2014-19:08
Aspoň takto kousek atmosféry si vychutnám s vámi zolik a fotky budou nějaké ke stažení anebo aspoň nahlédnutí?
jantar | + 0 / 0
27.04.2014-17:50
přidám se k ostatním -bylo to fajn,příjemný den, děkuji organizátorům
27.04.2014-17:13
I já mnohokrát děkuji. Mrzí mne, že jsem se nemohla zúčastnit předchozího programu, ale i večerní posezení bylo vítaným a velmi příjemným zpestřením dne. Tak snad zase někdy na viděnou :-)
štísko | + 0 / 0
27.04.2014-16:58
Moc pěkný večer. Mohu jen litovat, že jsem si nestačil se všemi popovídat. Někomu jsem jen stisknul ruku, ale i za to jsem vděčný.
Lakami | + 0 / 0
27.04.2014-16:52
Prima akce:), tak snad někdy zase:).
Callisto | + 0 / 0
27.04.2014-14:01
Váš Legion Callisto rovněž děkuje za krásný den i večer, bylo moc fajn vás všechny zase vidět, popít, pojíst, pomluvit nepřítomné :D
Abychom to shrnuly, bylo to fajn a těšíme se zase napřesrok ;)
Bibiana | + 0 / 0
27.04.2014-12:55
Přeji krásný den Jirko, a všem, dnes u nás svítí sluníčko a navíc je neděle, prostě paráda. Ahoj a někdy zase na shledanou! A děkuji.
JPE | + 1 / 0
27.04.2014-12:50
Moc si Tě Blanko vážím, jak si to přijala. Jsi skvělý člověk, děkuji Ti.
Bibiana | + 1 / 0
27.04.2014-12:52
Já chci moc poděkovat za možnost, kterou jsem měla, zúčastnit se samotné soutěže. Mám velkou radost, že jsem se umístila na druhém místě a chci pogratulovat k vítězství i druhým dvěma autorům, co se umístili. Ale čest patří i poraženým, protože byli dobří, jen míst je bohužel vždycky moc málo, ale život je i tak krásný a příležitostí uplatnit se, je v něm pořád dost a dost.
Jirko,
atmosféra byla úžasná!Poznala jsem mnoho milých a nových tváří, z nichž některé jsem znala již z fotografií, ale osobní kontakt je vždycky lepší.
Tobě chci říct, že ti patří velký dík za tu dobrou atmosféru, která po celou dobu vládla. Bylo to dobře připravené, zorganizované a je mi jasné, že jsi to, že jsi na mě pozapomněl, neudělal schválně. Při tolika povinnostech se vždycky musí nějaká chybička vloudit a když jen takhle malá a bezvýznamná, není co řešit. Od tebe si ale hlavně cením, že jsi to tu zmínil, protože jsem již říkala ostatním, že budu také číst a pak by si mohli myslet že jsem jen plácala a proto i já ti moc děkuji, že jsi to tu vysvětlil, vážím si toho, jsi fajn.

Ze své pozice to hodnotím, jako velmi dobře připravené a bylo nás všech opravdu tolik, že i bez mého čtení byl program bohatě naplněný a akce se podařila. Dík patří i ostatním, co se na přípravě podíleli a bez nichž by to také nešlo.
Moc moc moc moc, děkuji, že jsem se mohla zúčastnit a všechny tímto pozdravuji.
Vadlamadla | + 0 / 0
27.04.2014-11:05
Děkuji! Děkuji! Děkuji! Nemělo to chybu!

Žijte blaze
a zase někdy v Praze
- nebo třeba jinde!
Sionelle | + 0 / 0
27.04.2014-9:41
A já taky díky a díky za fajn den a večer =)
Alma | + 0 / 0
27.04.2014-8:56
I já bych chtěla poděkovat organizátorům, že mi umožnili zúčastnit se této akce a seznámit se tak i s ostatními účastníky z PP, které jsem jinak znala jen z psaného slova. Měla jsem z toho příjemný pocit. Díky.
100Wzarovka | + 0 / 0
27.04.2014-7:45
Děkuju. Na srazu jsem sice nebyla, to už by bylo moc, ale na programu před tím ano. Jsem ráda, že jsem se - byť velmi nedokonale - vrátila mezi živé. Děkuju moc moc moc!
admin | + 0 / 0 | Moderátor
27.04.2014-2:00
Díky všem za skvělou akci, těm kteří se zúčastnili i podíleli. Skvělá atmosféra, skvělí lidé - tak jako to bývá na našich setkáních již pravidlem. Dík patří i skvělému zázemí v KC12. Zkrátka díky všem.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
27.04.2014-1:26
Tahle akce neměla chybu - jsem rád, že jsem se jí mohl zúčastnit a moc se těším na další podobné :-)
Rops | + 0 / 0
27.04.2014-0:59
Super sraz. Děkuji všem organizátorům i účastníkům. Už teď se těším na další setkání.
:-)
Haci | + 1 / 0
27.04.2014-0:34
Fajn sraz :-)
JPE | + 0 / 0
26.04.2014-23:54
Ahoj,

díky moc všem jednak za krásné odpoledne a večer. Já bych se však v prvé řadě rád omluvil Blance Faltové, uváěl jsem podobný pořad poprvé a nějak mi v tom shonu jsem ji zapomněl dát prostor na čtební. Moc mě to mrzí, pokusím se jí to v budoucnu někde vynahradit. Přitom píše výborně, v soutěži skončila na pěkném druhém místě s povídkou Pacient. Blanko, ještě jednou, promiň, moc se Ti omlouvám. Měj se hezky a ať se Ti vše daří.
VLACHKAR | + 0 / 0
26.04.2014-18:23
JIŽ TYDNY SE POKOUŠIM UVEŘEJNIT SVÁ DÍLA,NĚKDY SE I OBJEVI,ALE NEJDOU OTEVŘIT, Zdá se že to není mu chybou, ale PP nebo schválnost ,neboť jsem v minulosti smazával své díla ve velkém množství
zozy | + 0 / 0
26.04.2014-10:10
Jsem v práci tak si to užijte...

(snad zas někdy na jihu Šnečku)
stisko | + 0 / 0
26.04.2014-8:33
Zapomněl jsem úplně na VOMÁČKOVOU. Ale říkala, že jestli půjde, tak mě tu chvíli, vydrží sedět na klíně.
magsuch | + 0 / 0
26.04.2014-6:56
(protože tohle chce velké "bolístkovné".. pišprdelky)
magsuch | + 0 / 0
26.04.2014-6:53
(nebojte napíšu..)
;) ale přece jen.."malilinko" bych to roztáhla co?
JPE | + 0 / 0
25.04.2014-22:40
Magsuch, to chápu, také jsem si to prožil. Děti už mám docela velké, ale zase máme tři kočky a kocoura, to čas ubírá. Tak se měj fajn.
admin | + 0 / 0 | Moderátor
25.04.2014-22:34
magdo napiš o tom :-) sepiš svůj den a my si to pak všichni přečtem a ohodnotíme :-) jako malé bolístkovné na to, že nemůžeš dorazit ;-)
magsuch | + 0 / 0
25.04.2014-22:03
(škoda je "jen" umřít ;)
ok narovinku..když ti to tak vadí, přijeď pro mě, nalož mě i s dětma a čoklíkem, pak mě zasejc odvez a sem tam :D autosedajdy mám ve sklepě...to je má realita, která vždy a fšude ( i kdyby na chleba nebylo) předčí mé představy.. :( (jak si budu voštipovat opravdovský pisálky..)
pac
Sionelle | + 0 / 0
25.04.2014-21:48
Teda Madlén, to je škoda =(

Já se na vás taky těším =) ... až uvidíte někde nesměle postávat vyplašenou brunetku s černýma brejlema, budu to já =D
KikiDumkova | + 0 / 0
25.04.2014-21:34
Výborně, už se na Vás těším :o)
JPE | + 0 / 0
25.04.2014-21:28
To je škoda, snad někdy příště. Já tam budu již cca od 11:30, pokud by kdokoliv z účinkujících dorazil do prahy již v tuto dobu, klidně můžete přijít až tam. Paní Hořčičková tam je již od 11 hodin a pustí vás tam. Kdybyste bloudili, volejte mě na číslo 602 667 821
magsuch | + 0 / 0
25.04.2014-21:05
(moc se omlouvám, z osobních důvodů nakonec Magsuch nedorazí)
tak je to bohužel se mnou vždy, to řikám že su zakletá..to co chcu se mi z neznámých důvodů, ale vždy!!! posere
(doprdele už fakt:(
tak snad na vás přijdou juknout alespoň ti Hujerojc že ;)
admin | + 0 / 0 | Moderátor
25.04.2014-20:16
Kik: Samozřejmě že můžete, proč byste nemohli... :-)

magsuch: doraž i s Hujerovýma :-) já myslím, že to půjde nějak domluvit.. ta restaurace je veliká a pokud tam nechodí v sobotu večer úplně všichni místní, tak se vejdeme pohodlně i s Hujerovýma :-)

Těším se na vás všechny, věřím, že se zítřek vydaří.
KikiDumkova | + 0 / 0
25.04.2014-16:14
Já a Jiand chceme přijít podpořit a na sraz. Můžem? Už sem sem psala že bych přišla....
hanaka | + 0 / 0
25.04.2014-14:49
magsuch, strach nech doma, nebudeš ho potřebovat :-)
magsuch | + 0 / 0
25.04.2014-10:26
aha, děkuji za bleskovou odpověď :), promiň mě to dříve nenapadlo!, vyřešila bych tím snad (alespoň malilinko?) ten můj velký strach...:( (plus stud a trému, no jo no..asi už jiná nebudu)
pa
JPE | + 0 / 0
25.04.2014-10:23
Ahoj, je to akce i pro veřejnost a sebou si můžete do hospody vzít i partnery (míst je však objednáno jenom 30, něco je i navíc). není to tedy zatím problém, ale příště je dobré takové věci dát vědět předem, aby organizátor věděl, kolik míst objednat.
magsuch | + 0 / 0
25.04.2014-10:09
ahoj, ještě se zeptám asi pitomě(jak jinak u mě), to je tedy akce normálně pro veřejnost??na tu akci může přijít kdokoli z ulice, třeba já plus Hujerojc? A pak do tý hospody asi smí jen Pépéčáči(čky) že? jako jestli je možná varianta, že bych přišla do tý hospody s někým, co?
(a nebo holt ji nechám tady regnout a sfouknu jí nějakou Duetku jako že píše, co? bude to podfuk nebo ne?)
děkuji za odpověď madlo
Svihak | + 0 / 0
23.04.2014-8:58
Kdyby se chtěl vypravit někdo ze severu (Liberecko, Jablonecko), popř. po trase na R10, nabízím místa v autě.-)
JPE | + 0 / 0
23.04.2014-7:33
Pokud by měl někdo zájem o mé knihy "Elena" a "Rybolov v srdci", vkládám sem odkazy na knihy, abyste se mohli podívat.

http://www.piste-povidky.cz/kniha/120

http://www.piste-povidky.cz/kniha/67

Díky a přeji pěkný den.
JPE | + 0 / 0
23.04.2014-7:22
Gerty, já tam budu už od 12:00 (otevřené je to již od 11:00), klidně můžeš dorazit již na tuto dobu. Obrázky si tam již bude dávat Sisinka, má domluvenou nástěnku. Volné místo je na stěnách, ale přivez si lepenku, aby se daly přidělat.
nebrec | + 0 / 0
23.04.2014-7:08
Kamčo, super!!
nebrec | + 0 / 0
23.04.2014-7:07
Gerty, už tu cestu studuju...vyjedu ráno a děj se vůle Boží, děkuju
a to mě mrzí s tím věnováním od šepot, že nebude, ale to neva, já to nějak přežiju..:):) díky
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
23.04.2014-7:00
nebrec - knihy budou, akorát věnování od šepotky už nestihneme

A s tou cestou - nemůžeš to minout, když pojedeš napřed na Plzeň a od Zličína na Brno a za druhým tunelem odbočíš doleva :-)
Lakami | + 0 / 0
23.04.2014-6:57
Brečko:)), přečti si vzkaz, jsem ti před chvíli psala:)). Auto hodiš k nám a MDH tě nasměrujeme. Zaúkoluji Polifku, ať ti nastuduje cestu:)).
nebrec | + 0 / 0
23.04.2014-6:54
jo a chci věnování!!!
nebrec | + 0 / 0
23.04.2014-6:53
Gerty - knížku si chci koupit od tebe i od šepot, tak mi je schovej, ju?

lidi, mám dotaz: nejede někdo od Chomutova,Mostu,Loun atd. - chci jet autem a určitě tam netrefím!

dejte mi vědět, díky

edit: ikdyž mi dal Gerty super mapku hihi
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
22.04.2014-19:23
JEŠTĚ JEDNOU POZOR!

Reklama da druhou knihu, kterou si budete moct koupit na setkání:

http://www.piste-povidky.cz/dilo/136435

Pokud nechcete kopírovat odkaz, upoutávku najdete v mém profilu ve sděleních autora pod názvem "Gerty představuje: MLUVÍCÍ HORA"


Ještě dotaz pro JPE - odkdy bude to centrum otevřené - kromě knih přivezu také ilustrace a potřeboval bych se tam s někým poradit, jestli bude možné je vystavit, a pokud ano, tak kde a kolik. Díky za info.
admin | + 0 / 0 | Moderátor
22.04.2014-14:03
Má-li někdo z mimopražských nebo i pražských obavy, že netrefí nebo zabloudí, navrhuji možnost se předsejít bud´ na M Kačerov nebo M Smíchovské nádraží. Pokud by to někomu pomohlo napište sem do komentářů, můžeme se přesunout jako skupinka, která nezabloudí :-) pěkný den
JPE | + 0 / 0
22.04.2014-8:54
No jo, ty jsi tam pořád dvarát :-), hned tě jednou smažu.
Sionelle | + 0 / 0
22.04.2014-6:52
JPE, ja taky nechapu, jak je vubec mozny, ze jsem tam jedina porad 2x a ten otaznik, no skandal! =)))
Ale vzhledem k tomu, ze se mnou pujde jeden, co se zatim asi nenahlasil, tak ti to odpustim ;-))
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
22.04.2014-4:50
magsuch - ty kvůli jednomu otazníčku asi nemůžeš usnout, viď?
magsuch | + 0 / 1
21.04.2014-22:01
(tak ho smaž a nebudu ho řešit :) děkuji)
nicméně obdivuji že při tolika starostech s organizací jsi mi ho tam stačil udělat
JPE | + 0 / 0
21.04.2014-15:09
Omlouvám se za otazník, nejspíš jsem si v první chvíli nepřiřadil mail a nick k sobě (z hlavy si vše opravdu nepamatuji). Příprava programu a celé akce je docela náročná, tak prosím neřeš otazník, jsi každopádně vítána a těším se na setkání.
magsuch | + 0 / 0
21.04.2014-8:21
ahoj, pokud vím, jsem dávno přihlášená k tobě do mejlu, otazník tedy nechápu (plus malilinko mrzí..)
MLS
100Wzarovka | + 0 / 0
20.04.2014-8:18
Aha, to víš, jsem v toto ohledu zcela boží! Už vím ale, o co jde a vím to! Děkuju moc
20.04.2014-8:04
..žárovečko..už sis objednala čtyři:)
..pro upoutávku si rozklikni ostatní díla:)
100Wzarovka | + 0 / 0
20.04.2014-7:58
Gerty To pochopitelně nevím, protože siu neumím otevšít autorské dílo a nevím vůbec, o kterou knihu jde!
19.04.2014-21:04
..jj..slovem i obrazem:))
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
19.04.2014-21:03
Žárovičko, víš ty o tom, že jseš v té knize taky zvěčněná? :-)
100Wzarovka | + 0 / 0
19.04.2014-20:19
To jest v jazyku polskim?(nemám klávesnici, takže nemám krucánky :-))
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
19.04.2014-19:58
POZOR, POZOR!

UWAGA, UWAGA!

Reklama na knihu, kterou si budete moct koupit na setkání!

http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/136278

Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
19.04.2014-17:09
Zuzko - jeď z Říčan směrem na Plzeň, přejedeš kruháč, který křižuje dálnici Praha - Brno a o kus dál zaboč z tvého pohledu doprava, zpátky směrem k Praze. Já už tam budu dřív, možná už dopoledne, tak kdybys bloudila, brnkni mi na mobil a nějak to spolu najdeme.
fenestro | + 0 / 0
18.04.2014-23:00
Jirko, poslala jsem ti maila, tak se prosím mrkni...
Jo a kdybych náhodou nepřijela, tak mě omluvte, asi zabloudím
nebo nepojede někdo z Říčan nebo tam odněkud, mohla bych ho nabrat a třeba by mě navigoval... jinak to nevidím růžově
Gerty mě sice poslal podrobnou mapku a vysvětlení, ale obávám se, že na to je můj orientační smysl krátký, já kam nejedu nejmíň dvacetkrát, tak tam bloudím, to to dopadne... hm (((
JPE | + 0 / 0
18.04.2014-22:21
Ano, je to téměř tak, jenom Sisinka bude číst až v části Lemurie. Podrobný program sem po víkendu vložím.
Sionelle | + 0 / 0
18.04.2014-18:25
Mohla bych jen technikou ohledně časovýho harmonogramu?
Od 14:00 dětská část, kde bude Gerty, Alma, Vadla, Plyšáček
od 15:00 PP - kalujda, žárovka, sisinka, fenestro, lea, jantar, reva
od 16:15 další program
a od 19:00 sraz?

Jen, jestli jsem si to zestručnila správně? =)
kulajda | + 0 / 0
18.04.2014-9:29
Děcka, někdo ve vlaku Brno - Praha? Ve kterém? Kdo? Mohli bychom jet společně...
JPE | + 0 / 0
17.04.2014-10:33
Škoda, nedá se nic tedy dělat, snad příště.
Oromis | + 0 / 0
17.04.2014-10:16
Velmi se omlouvám pořadatelům, ale přes původní úmysl se nebudu z neočekávaných pracovních důvodů moci zúčastnit. Tak snad někdy příště. Místo u stolu tedy přenechávám dalšímu zájemci. Děkuji za pochopení. (:-))
JPE | + 0 / 0
13.04.2014-21:47
Ano bude, navíc, patrně na stránkách Lemurie.eu (je to jejich nápad), bude soutěž o dokončení těchto započatých příběhů.
Dani | + 0 / 0
13.04.2014-16:07
To společné psaní je príma. Bude potom společně stvořené dílko ještě někde zveřejněno celé ke čtení?
Myslím to vzniklé přímo Mezinárodním dni.
snecek | + 0 / 0
12.04.2014-9:33
Zozy, Pepo, tak já tedy s tebou budu počítat pade na pade, ale ne z důvodu vrácení budějckých piv, ale z důvodu toho, že jsi svůj a nemáš s tím problém :)))
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
9.04.2014-12:06
JPE - díky za ohlas. Takhle jak to to píšeš, s tím spojením, by to bylo ideální. Já bych to taky raději vzal jedním vrzem. Ono Mluvící hora je přece jen ještě taky pro děti, tak se to nebude nějak tříštit.
Vadlo - vyhovuje ti to tak, jak píše Jirka?

Jinak doufám, že obě knihy přivezu vytištěné - Mluvící hora už se finišuje, ta bude skroro určitě, o Pidipohádkách zatím nemám zprávy, i když už by se taky měly tisknout. Až ty knížky budu mít v ruce, tak sem na ně pověsím nějaké upoutávky.

Edit - Jirko, poslal jsem ti mailem ten medailonek, dostal jsi ho?
JPE | + 0 / 0
9.04.2014-8:58
Pokud máte zájem, na mém facebooku je jednak pozvánka na mezinárodní den knihy, ale také se tam píše společná povídka, pravidlo je, že každý napíše jednu větu a až ho někdo další doplní, může se znovu jednou další větou přidat. Můžete se tedy kdokoliv přidat. Na stejné téma se budou psát společné povídky i na tom Mezinárodním dni, vše se dozvíte v pozvánce.

zde je odkaz:

https://www.facebook.com/events/499510856820350/
JPE | + 0 / 0
9.04.2014-8:27
Ahoj Gerty, já myslím, že by bylo nejlepší, když přečteš část Šepotky a tu svou najednou. Dejme tomu, že bys v té dětské části byl na konci a hned potom četl za sebe. Samozřejmě bys měl delší čas, jako za dva autory. Diváky by asi mátlo, když by stejný člověk četl na pódiu 2 X. Původně to bylo myšleno tak, že bude dětská část plynule navazovat na PP, ale je pravda, že se tam vložilo vystoupení té nadace. Jestli na tom trváš, je možné to rozdělit (prakticky přečteš něco od Šepotky, odejdeš z pódia, krátce vystoupí nadace, zahraje hudba a znovu Tě, jako prvního uvedu za PP, dvojitý nástup ubere čas, kterého není mnoho). Také jsem chtěl využít toho, že za PP čte docela dost lidí, naopak je větší časový prostor v programu pro děti. Ale jestli chceš, můžeme to rozdělit, je mi to celkem jedno.

Právě nyní bychom měli definitivně dát dohromady pořadí čtenářů. Rád bych však měl Revu na konci programu PP. Již se mnou jednou vystupovala a je na závěr bloku opravdu vynikající.


Ještě doplním, kdo z účinkujících chce mít na facebooku k této akci medailonek a ještě mi ho neposílal mailem, tak ať mi ho pošle.
Alma | + 0 / 0
9.04.2014-7:44
Gerty ale vždyť jsi tam uvedený jako autor knihy Mluvící hora, ZE KTERÉ BUDE ČÍST.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
9.04.2014-7:00
JPE - teď koukám, že jsi mě zařadil jen do dětské části - to je sice OK - ale tam bych měl asi číst z knihy "Pidipohádky z jednoho sklepa" od šepotky - je to už domluveno s Vadlamadlou. Nevím teď ale, jak to bude s čtením Mluvící hory, které jsme domlouvali do bloku PP. Teď jsem z toho tedy volaaký zmetěný...
zozy | + 0 / 0
7.04.2014-17:37
Zkusím si s kolegou prohodit šichtu abych mohl konečně vrátit Šnečkoj těch pár Budějovickejch piv...tak se mnou taky počítejte...ale je to pade na pade...upřesním později. Jestli mě teda admin nesmaže...nějak mu to trvá...
fenestro | + 0 / 0
4.04.2014-8:55
Díky Callisto, ale já ještě furt nevím, čím pojedu. Já taky nakonec vždy trefím na místo, dřív nebo později:-)
Callisto | + 0 / 0
3.04.2014-8:41
fenestro, já pojedu vlakem určitě taky a pokud chceš, tak tě dovedu :)
Ne, že bych byla kdovíjaký znalec Prahy, ale do té restaurace vcelku bezpečně trefím :)
hanaka | + 0 / 0
2.04.2014-9:43
Díky, tak uvidím, a mě se to vejde do jedné relativně malé tašky, takže "no problem" :-)
fenestro | + 0 / 0
1.04.2014-22:57
Asi přece jen raději přijedu vlakem a pak se nějak přesunu na místo, snad se s někým setkám a sejdu třeba na Hlavním nádraží. Já jsem totiž chronická bloudička v Praze, a bloudit tam potom v noci, to by pro mě mohl být poslední adrenalin v životě, protože by mě mohlo klepnout.
JPE | + 0 / 0
1.04.2014-18:13
Ropsi, přijď se podívat už na čtení, může to být fajn odpoledne. Je to tam i s občerstvením.
Rops | + 0 / 0
1.04.2014-18:07
Tak koukám, že je asi na přihlášku už pozdě (restaurace je vybraná), i tak to ale risknu a na srazu PP se zastavím.
JPE | + 0 / 0
31.03.2014-10:44
Doplnil jsem restauraci, kde se uskuteční sraz. jedná se o restauraci Montfort

http://www.montfort.cz/
JPE | + 0 / 0
31.03.2014-10:39
Fenestro, autem se tam dá celkem snadno dojet, parkoviště je tam celkem prostorné. Případně budeme k dispozici a mimopražské hosty vyzvedneme na strategických místech a dovedeme je tam. Nemusíš mít tedy obavy.
JPE | + 0 / 0
31.03.2014-10:37
Ahoj hanako, restauraci tam dnes dopíší. Ohledně šperků jsem dostal informaci, že je tam již málo místa. Přednost dostanou stoly (stánky), které souvisejí s literaturou. Pokud by se přece jenom nějaký prostor našel, můžeš si tam šperky prodávat, ale zaručené místo nemáš. Takže doporučují toho přivézt méně.
fenestro | + 0 / 0
31.03.2014-9:43
Ano prosím napiš, já nevím, jestli tam vůbec trefím. Jak trefím z Masaryčky? Anebo dojela bych tam autem? Se bojím,že bych neměla kde zaparkovat. Jo a jak se píše takový medailonek? Nechechtejte se mě, fakt jsem asi blbá, ale nechci psát blbosti.
hanaka | + 0 / 0
30.03.2014-11:28
Ahoj, prosím tě, napiš někam nahoru tu restauraci (adresu) a asi od kdy do kdy se tam bude... A prosím, ptal ses mi na ty šperky?
JPE | + 0 / 0
30.03.2014-10:51
Obscuro, ano počítám. Ohledně restaurace, jde o to zda zamluvit stůl cca pro 30 lidí nebo celou restauraci jenom pro nás, kdyby nás mělo být víc. Zatím to vypadá, že se do té cca třicítky vejdeme.
Callisto | + 0 / 0
30.03.2014-10:13
JPE - Dobře, díky :)
Těším se na vás, kolegové :)
Haci | + 0 / 0
29.03.2014-23:43
tož se tam asi taky přijdu mrknout :-)
100Wzarovka | + 0 / 0
29.03.2014-23:13
JPE díky moc
Obscuro | + 0 / 0 | Moderátor
29.03.2014-23:11
Se mnou snad také počítejte, pokud náhle nevysublimuji :)
JPE | + 0 / 0
29.03.2014-23:08
Ti z vás, kteří budou číst, pošlete mi prosím krátký literární medailonek o sobě, vytvořím facebookovou pozvánku a budu Vás postupně představovat. Díky.
JPE | + 0 / 0
29.03.2014-23:06
Štístko, do seznamu Tě přidám, mám tam chyby, ale počítám s Tebou celou dobu. Díky.
JPE | + 0 / 0
29.03.2014-23:06
Žárovko, počítám i s Tvým doprovodem, to je samozřejmé. Těším se na setkání.
JPE | + 0 / 0
29.03.2014-23:05
Já mám informaci, že je vstupné dobrovolné, tak nevím zjistím to. Podle mne není třeba si žádné vstupenky pořizovat.
Callisto | + 0 / 0
29.03.2014-20:20
tak mě tak napadá, máme si nějak pořizovat vstupenky či co? na stránkách je zmíněno "vstupenky v předprodeji"...
100Wzarovka | + 0 / 0
29.03.2014-19:06
Milý JPE, Jirko,
jsem napsaná na čtení, kterého se samozřejmě zúčastním. Buď ale tak hodný a napiš mě tam s doprovodem a taky já+doprovod na večer (sama nejsem po mrtvici schopna). Pokud bychom se tam nevešli dva, nejsem schopna přijít. Nezlob se, že Ti v tom dělám zmatky. Díky
stisko | + 0 / 0
29.03.2014-7:22
JIRKO
Koukám, že nejsem v seznamu! V takhle skvělé společnosti ale nemohu chybět. I když jsem Ti to myslím povídal ústně, tak se hlásím i písemně.
JPE | + 0 / 0
28.03.2014-11:34
Tak přijď jenom na kousek, nebo večer.
Pierina | + 0 / 0
28.03.2014-11:29
Jů, super akce na dohled! Bohužel, ale budu mít zrovna těsně před maturitou a nevím, zda by bylo vhodné, aby mi vypadl celý den možnosti přípravy. :-))
hanaka | + 0 / 0
26.03.2014-20:54
Mně by se sice ten klon někdy hodil, ale neumím to... :-)))
AnčaZ | + 0 / 0
24.03.2014-14:02
Sakra sakra a ještě jednou sakra :( šla bych hned ale budu na předmaturitním soustředění :(
Sionelle | + 0 / 0
23.03.2014-13:21
Raději opravit, já bych (ani vy) s mym klonem nevydržela =))
Lakami | + 0 / 0
23.03.2014-12:53
:)) doporučuji naklonovat
JPE | + 0 / 0
23.03.2014-12:50
Už blbnu, tak buď to opravím tady, nebo se budete muset rozdvojit.
hanaka | + 0 / 0
23.03.2014-12:38
Mě tam máš taky 2x :-)
Sionelle | + 0 / 0
23.03.2014-11:41
Máš mě tam 2x a Oromise taky =))
JPE | + 0 / 0
23.03.2014-10:59
Díky, to je fajn.
Polifka | + 0 / 0
23.03.2014-10:18
se srazím 8o))
Lakami | + 0 / 0
23.03.2014-10:09
Ráda se srazím také:). Díky.
admin | + 0 / 0 | Moderátor
12.03.2014-15:30
samozřejmě se také zúčastním :-) díky
Oromis | + 0 / 0
10.03.2014-23:41
I já se hlásím a všechny vás zdravím! (:-))
plysacek | + 0 / 0
7.03.2014-11:05
Tak já se tedy taky hlásím na sraz a všechny zdravím!
:-))
hanaka | + 0 / 0
6.03.2014-12:41
OK, dík :-)
jpe | + 0 / 0
6.03.2014-12:40
Ahoj, na ty šperky se zeptám, to si musí rozhodnout v KC12 (Kulturní centrum 12). Sraz je v restauraci cca 50 m od KC12, kde se uskuteční tento program. Z hlavy si nevzpomínám na název restaurace, ale doplním to.
hanaka | + 0 / 0
6.03.2014-12:37
Jestli nejdu s křížkem po funuse, třeba bych mj. mohla přinést své šperky... vejdu se všude... ale pravděpodobně bych nemohla pobýt celou dobu, jen asi do necelých 16ti hodin... tak nevím...
Pak bych se možná mohla večer vrátit na sraz, pokud bych vás někde stihla. Do kolika a kde to plánujete? (Omlouvám se, že nečtu všechny komenty...)
jpe | + 0 / 0
3.03.2014-19:52
Díky, těším se.
Reva | + 0 / 0
3.03.2014-16:35
Ahojky, taky se hlásím na sraz a moc se na všechny těším
jpe | + 0 / 0
1.03.2014-21:08
Díky, těším se.
jantar | + 0 / 0
1.03.2014-19:16
pravděpodobně se také zúčastním srazu
jpe | + 0 / 0
1.03.2014-18:54
Do textu jsem přidal oficiální program.
jpe | + 0 / 0
25.02.2014-13:55
Díky, já to stejně ještě celé projdu, ale toto mi to usnadní.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
25.02.2014-13:17
Hlásím se též na sraz

sice už jsem to asi napsal dole, ale opakování je matka moudrosti :-)
snecek | + 0 / 0
25.02.2014-12:05
Už někde dole jsem psal, že se zúčastním srazu... Povídku do 'Dvanáctky' jsem začal taky psát, ale nevím, jestli ji zvládnu dle pravidel.
nebrec | + 0 / 0
25.02.2014-6:04
potvrzuji svoji účast i na srazu :):)
jpe | + 0 / 0
24.02.2014-22:58
Bylo by dobré, kdyby Ti, kteří počítají, že zůstanou na sraz, když se o tom tady zmíní. V dubnu projdu komentáře, abych věděl, kolik přibližně mám rezervovat míst v restauraci.
Jména přihlášených na sraz budu také postupně přidávat do textu do seznamu.

Také bych rád připomněl, že běží literární soutěž "Dvanáctka", která s celou akcí dost souvisí. Vše je na nástěnce.
Sionelle | + 0 / 0
24.02.2014-22:51
A já se ještě zeptám, jak teda se srazem? Máme se hlásit předem? (vím, že už to tu kdesi bylo, ale radši se zeptám přímo)
... Nemám úplně 100% jistotu, že mi to vyjde, ale chtěla bych
jpe | + 1 / 0
24.02.2014-22:38
Jednak je možnost si na místě při akci prodávat své knihy. Jednoduše tam budeme mít stoly a prostor k prodeji. Také máme prostor číst své úryvky, ten je však časově omezený a dá se říct, že je zaplněný. Ale netvrdím, že by nemohl zbýt i čas na Tebe, třeba někdo nebude moct, nebo to půjde rychleji, to se uvidí. Ale jistě pochopíš, že mají přednost ti, kteří se přihlásili dříve. Očekává se návštěva 70 - 100 lidí. Po této akci následuje sraz PP v blízké restauraci.

Mimochodem, s organizací srazu bych také potřeboval pomoci.
ingridS | + 0 / 0
24.02.2014-22:31
Jirko, děkuji za nabídku v komentáři u mé knihy, moc ráda bych toho využila, takže bych chtěla poprosit o více informací o tom, jak by to bylo prakticky proveditelné... Díky moc Ingrid.
jpe | + 0 / 0
23.02.2014-9:53
Ano, počítám, doplním to.
Zlín | + 0 / 0
23.02.2014-9:10
Počítáš i se mnou, Jirko?...
jpe | + 0 / 0
8.02.2014-23:01
Skvělé, Gerty, těším se.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
8.02.2014-22:09
Soutěž potěšila - jsem zvědavý, jestli něco vymyslím :-)
Ale už teď je téměř jisté, že přivezu "Pidipohádky z jednoho sklepa" od šepotky. Tisková data jsou z devadesáti devíti procent hotová, stačí jen poslední drobné úpravy a nechat natisknout ukázkovou sérii. Pro navnadění čtenářů - kniha bude ve formátu A4, v šité vazbě a šepotčiny příběhy provází tři desítky ilustrací Franty Lopoura.
A pokud to klapne, přivezu v tištěné podobě i druhou verzi "Mluvící hory", i když zatím jen v lepené vazbě a bez ilustrací.
jpe | + 0 / 0
8.02.2014-21:34
Právě byla spuštěna nová literární soutěž ke dni "Mezinárodní den knihy a autorského práva".

Podrobnosti jsou zde:

http://www.piste-povidky.cz/autorske-dilo/132698
jpe | + 0 / 0
29.01.2014-16:04
Dzany, program je již celkem zaplněný, takže nemůžu úplně zaručit, že zbyde čas na čtení z Tvé knihy. Pokud by čas zbyl, je třeba sehnat někoho, kdo by úryvek přečetl. Zkus oslovit někoho ze seznamu autorů, kteří se chystají číst (jsou v textu), ale zaručit Ti přečtení nemohu. Přednost mají autoři, kteří přijedou.
dzany | + 0 / 0
29.01.2014-15:57
ahoj jpe,děkuji za nabídku.Rád bych poskytl svou knihu či úryvek k přečtení,já sám se nemohu dostavit,co mám dělat?
100Wzarovka | + 0 / 0
20.01.2014-11:45
Děkuju, do dubna budu jistě trochu lepší
jpe | + 0 / 0
20.01.2014-11:42
Odhlásila se Callisto, tak tě dám místo něj.
100Wzarovka | + 0 / 0
20.01.2014-10:56
Mohla bych se taky přihlásit? Nevím ale, jak dlouho vydržím, večer už asi ne Jestli mě vybereš, tak jsem schopna i něco málo přečíst, mluvím úplně normálně. Jestli mně někdo dovede na zastávku zpět, budu ráda. Chci vidět zase lidi z PP
jpe | + 0 / 0
19.01.2014-20:56
Počítám, Fenestro a těším se.
fenestro | + 0 / 0
19.01.2014-18:30
Počítáš taky se mnou Jirko? Já už se rozhodla, že se vybičuju a přečtu jeden příběh, jestli mě vybereš.
Callisto | + 0 / 0
19.01.2014-11:35
Tak, Callisto dorazí, ale číst nebude, nestihla bych se připravit, do dubna budu mít poněkud rozlítaný harmonogram. Ať moje místo zabere někdo, kdo už připravený je :)
jantar | + 0 / 0
18.01.2014-13:14
díky
jpe | + 0 / 0
18.01.2014-13:13
V nejbližší době by měla být spuštěna mimořádná literární soutěž na zatím tajné téma, porotcem bude někdo z PP (možná já), někdo z kulturního centra a někdo z nakladatelství Beletris, které dodá ceny. Vítězové budou vyhlášeni na konci tohoto pořadu.
jpe | + 0 / 0
18.01.2014-13:09
Díky Jantar, počítám s tím. Buď budeš číst za PP, nebo za Lemurii - gratuluji, že jsi do příštího čísla vybraná :-)
jantar | + 0 / 0
18.01.2014-13:02
Jirko, já bych se zúčastnila...
jpe | + 0 / 0
18.01.2014-13:06
Ještě se za PP přihlásila Jindřiška Hromádková (Jantar) a Reva. Tím bych asi přihlašování na čtení uzavřel. Těch 10 minut čtení berte jako maximální čas. Pokud někdo bude číst jen básně, mohlo by stačit 5 minut. (vše je jen orientační).
jpe | + 0 / 0
18.01.2014-12:54
Ahoj Gerty, spoj se s Vadlamadlou, která organizuje část predskolaci.cz. Ti čtou před námi, ale prakticky tam také vystupují lidé z PP. První část budou spíše pro malé děti, vlastní vystoupení našeho serveru by mělo být spíš pro starší posluchače.. (Myslím, že by nebylo dobré, kdyby první dvě hodiny byly jen o dětských říkankách.)
jpe | + 0 / 0
18.01.2014-12:51
Co mám zatím informace, vstup by měl být volný. Akce trvá od 13:00 až do večera. Venku před kulturákem je vinárna, restaurace a picérie. Není nutné trávit celou dobu na akci, lze si odskočit na jídlo apod. Večer domluvíme sraz přímo v restauraci v blízkosti kulturáku, takže přesun je cca na dvě minuty. Jeduiné, co budu potřebovat vědět, kolik lidí přijde i na večerní sraz, abychom mohli rezervovat dostatečný počet míst. Přihlášky na sraz můžete psát do komentáře, případně mně na mail (jiri.pesaut@seznam.cz)
IvaZuzanka | + 0 / 0
17.01.2014-22:36
Taky bych se ráda přijela jen podívat a poslechnout si ostatní. :-)
Dani | + 0 / 0
17.01.2014-22:43
A pokud jen jako divák a posluchač (rozumějte bez účasti na PP srazu), to je taky nějak na vstupenky, byť až na místě (chtěla bych vidět a slyšet hlavně lidi z PéPé), nebo jak to na takovýhle akcích vlastně chodí? Myslím tedy pro člověka, který se chce přijít podívat a poslechnout si.
Já skutečně na ničem takovém nikdy nebyla a proto uvítám informace i z té druhé, divácké, stránky. To aby se tam případně člově nemotal "jak vítr v bedně" a "bludný holanďan" k tomu :-).
Děkuji.
magsuch | + 0 / 0
17.01.2014-10:07
JPE-děkuji ti za odpověď..
(moc)
Datum ještě není? A mám se ti tedy nějak přihlašovat i jen jako ta posluchačka a na ten sraz?

Oprava a omluva: datum je tu uvedeno, že. Dotaz tedy směřuji jen na to přihlašování, mám zájem o obojí, díky.
ahoj
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
17.01.2014-9:29
jpe - jak to vidíš s časem? Našla by se tam skulinka pro Pidipohádky od šepotky? Připravujeme společně vydání těch příběhů, Franta k nim taky maluje ilustrace - rád bych tam z toho taky něco přečetl nebo se o tom alespoň zmínil při mém vstupu (nebo výstupu?), pokud to s ním klapne.
jpe | + 0 / 0
17.01.2014-9:23
Magsuh, díky za názor, respektuji ho. Nikoho číst nenutím, je to každého věc. Přiznám se, že jsem se napoprvé také styděl a dodnes mám trému. Upřesním tedy své tvrzení, že by se měl každý překonat, nemusí. Jenom doporučuji si to občas zkusit. Ale nenutím nikoho. nejde o vlastní exhibici, autorské čtení je určité propojení se čtenáři, většinou následuje diskuze, je to akce pro čtenáře (a přiznávám, určitá forma reklamy, která je docela účinná.)

Ohledně té diskriminace, máme omezený časový prostor, nelze vyhovět všem, proto se snad spravedlivě dává prostor nejprve těm, kteří budou číst sami. Nejsme jediní, kteří budou během akce číst. po nás vystoupí již známější spisovatelé, mohla by pro nás být čest spolu s nimi vystupovat.
magsuch | + 0 / 0
17.01.2014-8:51
A Janinko, zrovna u tebe bych nečekala slova o tom, co je "běžné"..Klidně se uraž, je mi to jedno, psala jsem sem proto, že se moc ráda zůčastním, pokud je to možné, toho čtení (jako posluchačka) a pak i srazu, tam pravděpodobně jen jako divačka..hezký den
Naivka
připisuji: Leničce-víš já chci psát tak(možná osobitě jak píšeš, ale to přece každý píše osobitě-dle mě.., chci přece aby to vše bylo cítit, beze mě!chci dát do slov vše, vyždímat se do nich celá, pak bych to přece tím, že to budu číst, úplně ale úplně zmrvila..tak to vidím, já..)
magsuch | + 0 / 0
17.01.2014-8:53
a kdo má odlišný názor na "věc" je diskriminován? to se mi právě nelíbí, psala jsem, že bych sebe nečetla tak nějak ze zásady..a "celý svět"? ok jsem exot, co sebe číst nebude
pac
ps: četla jsem tu právě, že ti, kdo čtou sebe sami mají tady přednost, pochopila jsem to tedy tak, že ti co se stydí bo prostě "jen" nechtějí (viz můj koment s malbou), mají zadnost..
Samozřejmě každého věc, pokud sebe číst chce..(=respektuji a neodsuzuji to!, jen mám jiný názor, nejste tu moc tolerantní, to už jsem si všimla vícekrát..)
A pak..přece, až si koupíte mojí bukinu, taky vám ji nebudu předčítat, ne?
jantar | + 0 / 0
17.01.2014-8:23
Jirko já bych se přihlásila ke vstupu se svými básněmi, které teď vychází v lemurii, se čtením mám zkušenosti jak víš...
Sionelle | + 0 / 0
16.01.2014-22:08
Madlén, já bych řekla, že u povídek nebo pohádek je to i "jedno", kdo to čte, ale ty píšeš tak osobitý věci, že bys je měla případně číst sama =)
16.01.2014-21:13
..Magdo..autorská čtení jsou absolutně běžná věc na celém světě..mimo to..jak ses jistě dočetla ti stydliví mají možnost požádat někoho jiného..
magsuch | + 0 / 0
16.01.2014-18:58
(to autorský čtení mi přijde prostě divný, jako kdyby malíř měl na své vernisáži ukazovat, jak to konkrétní dílo maloval=musel ty obrazy malovat před lidma znova..)
magsuch | + 0 / 0
16.01.2014-18:55
Ahoj, ráda bych se zúčastnila srazu i bych si ráda poslechla tu akci..Četla jsem tu komenty a mám k tomu svůj názor(pokud mohu)..
JPE píšeš, "pokud někdo minimálně sní o tom se prosadit, měl by se překonat"(omlouvám se, nějak podobně to píšeš)=s tím já naprosto nesouhlasím, velmi o tom sním, ale jsem taky stydlivá, možná proto chcu být přece spisouška=dělat "jen" písmenkovou a né osobní exhibici, třeba já bych své dílo nečetla tak nějak ze zásady (mnou si určené)..děkuju za přečtení a odpověď, Magda
13.01.2014-17:49
..ahoj..jpe..
..tak já se taky hlásím..osobně sice nepřijedu..ale gerty mi nabídl..že přečte ukázky z připravované knihy - Pidi pohádky z jednoho sklepa..
..nevím jestli do té doby už bude kniha na světě..čekám jen na ilustrace..ale to nevadí..
jpe | + 0 / 0
12.01.2014-13:04
Je to v kulturním centru 12 www.kc12.cz, adresa: PERTOLDOVA 3346/10 Praha 4 Modřany, autobusová zastávka Pavelkova, autobus 150 (z metra Kačerov) nebo 253 (ze Smíchovského nádraží.)
fenestro | + 0 / 0
12.01.2014-12:14
No tak jo, co bych četla jsem myslím psala v mailu a těším se, že se znovu setkám s některými PPčkáři, poznám nové, ale hlavně Plyšáčka:-)))
ElenaD | + 0 / 0
12.01.2014-11:14
Mohla bych se zeptat kde se tento program uskuteční? Asi jsem to ve výše uvedeném textu přehlédla. Předem děkuji za odpověď.
jpe | + 0 / 0
11.01.2014-21:18
Kulajdo, s oblečením si zas tak nelam hlavu, poslední dobou se na čtení chodí celkem civilně, tak aby ses cítila dobře. Netvrdím, že v teplákách, ale nemusíš si kvůli nám pořizovat nějakou odpolední róbu :-)

Fenestro, uvidíme, přihlásila jsi se včas, ta hodina není zas tak striktní, já myslím, že se ještě vejdeš.
fenestro | + 0 / 0
11.01.2014-19:58
Tak jsem to zkoušela, myslím,že bych to čtení sama za sebe taky zvládla. Ale jak tak koukám, už se toho nahrnulo docela dost,takže ten hodinový prostor nebude pro všechny stačit.
kulajda | + 0 / 0
11.01.2014-18:24
Já se zúčastním i srazu. Knížky přivezu a co budu číst už tuším. Co však vůbec netuším - co si vezmu na sebe :)))
Vadlamadla | + 0 / 0
10.01.2014-5:06
Mám prosbu: autorky, které jste se podíleli na e-knížce pro web www.predskolaci.cz, ozvěte se mi , prosím, na mailovou adresu vadlamadla@seznam.cz. Ráda bych se s vámi domluvila na možnostech prezentace této knížky. Děkuji
KikiDumkova | + 0 / 0
8.01.2014-21:44
Já se taky těším :)
Ash | + 0 / 0
8.01.2014-21:40
jpe: Děkuji :) To mě těší!
jpe | + 0 / 0
8.01.2014-21:28
Ash, myslím, že tam ještě prostor je, zařadím Tě tam.

KikiDumková, samo, vítán je každý návštěvník, potřebujeme podpořit, těším se.
KikiDumkova | + 0 / 0
8.01.2014-20:46
Vzhledem k tomu, že už nějakou chvíli nepíšu a jsem moc stydlivá na to abych něco četla, mohu se na Vás přijít pouze podívat a držet Vám palce? :)
Ash | + 1 / 0
8.01.2014-19:42
Tak.. nu.. tohle je lákavá nabídka.. pokud je to jen trochu možné a je tam trochu místa, tak ač nejsem renomovaný a dokonalý spisovatel, mohla bych se také předběžně přihlásit o svých 10min slávy? ;)
snecek | + 0 / 0
8.01.2014-18:38
Jasně, jak jinak... To bys mě jinak zklamal :)
Trigatron | + 0 / 0
8.01.2014-17:52
snecek: Děkuji. :) Teď už musím přijít. A nejlíp v obleku, abych mohl "hlásit na úrovni".
jpe | + 0 / 0
8.01.2014-17:29
Bibiano, vyhovuje mi to, počítám s Tebou díky

Almo, doplním to, díky za upozornění.
Bibiana | + 0 / 0
8.01.2014-16:59
Já teda nějak trefím a potvrzuji účast. Přečetla bych kousek z povídky a ještě upřesním kterou. Takže pokud to vyhovuje, dej mi vědět. /Jestli již nemáš místo mě někoho jiného/
snecek | + 0 / 0
8.01.2014-16:14
Trigu:DDD Ale hlásit umíš skvěle ;-))
Trigatron | + 0 / 0
8.01.2014-16:01
Pokusím se přijít. Číst není co, já jsem spíše rozvleklý a nepříliš erudovaný.
Alma | + 0 / 0
8.01.2014-15:50
Fajn děkuji za zařazení do programu, jen by možná chtělo připsat, že představím svou tvorbu pro děti s ilustracemi od Spani, která bude též přítomna. Vlastně je to také tvorba jednoho z nás a myslím, že bude stát za to.
nebrec | + 0 / 0
8.01.2014-9:45
jééé, to se to tady krásně rozrůstá, JPE super práce, sleduju to :):)
jpe | + 0 / 0
8.01.2014-9:19
Právě jsem doplnil nové informace do textu !!!
jpe | + 1 / 0
8.01.2014-8:39
Ohledně místa, je to bohužel samotný okraj Prahy. Z centra je asi nejlepší jet buď tramvají č.17 do Modřan a autobusem, nebo metrem C na Kačerov a autobusem. Podrobnosti dopravy ještě napíši do textu. Nejspíš se stejně najde několik ochotných lidí z Prahy, kteří s cestou pomohou. Na to je však čas. Ohledně délky čtení, těch 10 minut je orientačních, někdo může číst o něco déle, jiný může přečíst kratší povídku. Na druhou stranu nelze mít čtenářů příliš, aby to nebylo moc zmatené. Jde o to ukázat, že i na literárním serveru lze najít velice kvalitní díla. Není to totiž pouhé čtení pro ostatní autory z PP. Tento den budou číst další zajímaví spisovatelé. Nechci zatím prozrazovat kteří, protiže to ještě nemám potvrzené, ale začíná být o tento pořad docela zájem. Vyskytne se zde několik nkladatelů, ilustrátorů knih apod. Proto při výběru svého čtení vybírejte pečlivě. Ať se ukážeme v tom nejlepším světle. Vím, zní to trochu náročně, ale zde je prezentováno, že se jedná o "startovací plochu budoucích spisovatelů", pokud někdo přinejmenším sní, že by se zkusil na literárním poli prosadit, měl by se umět překonat a podobnou čtení zvládnout. Tím, že tam budou pro nás známí lidé z PP to bude o trochu jednodušší.
Bibiana | + 0 / 0
8.01.2014-0:23
Já ráda přijedu, ale teď jsem koukala do mapy, že to není nikde poblíž Václaváku, ani Florence. Modřany, jsou trochu komplikované. Mohla bych ale vzít manžela, jen by mě zajímalo, jestli se v té budově dá na jednu noc ubytovat. Něco bych vybrala a přečetla, pokud bych nebyla nadbytečná. Vždyť by možná stačila z povídek ukázka, ne? Protože ono se to nezdá, ale ten vymezený čas je na čtení pro jednotlivce docela krátký a pokud někdo čte pomaleji, čas se protáhne. Já bych každému poradila, protože setkání občas dělám, aby si doma vzal text, který chce číst, natáhl budík na deset minut a četl svým obvyklým tempem. Pak ihned zjistí, co stihne přečíst za stanovenou dobu. Protože když to přečerpá, ostatní se již nedostanou ke slovu. /humor/ Já bych určitě četla povídku, prostě vyměřený úryvek. Pojedu jen v případě, že by ti chybělo vyplnit někým lepším čas. Tak napiš. Ahoj a všem přeji radost ze života!
jpe | + 0 / 0
7.01.2014-8:29
Bibiano, klidně mohou číst i Ti, kteří žádnou knihu nemají, budu rád, když něco vybereš. Nechci fungovat jako cenzura, vyber si něco, co se Ti dobře čte, co máš ráda. Musíme naplnit program cca na 1 hodinu. Zatím je jen pár lidí, každý dostane prostor asi tak na 10 minut. Navíc pokud bude číst někdo pohádky nebo dětské říkanky, asi to bude v rámci dětské části programu,ještě před hlavním programem PP (takže to neubere nám vyhrazený čas).

Jenom kdyby bylo zájemců na čtení moc, musel by se udělat podrobnější výběr, případně omezit čas jednotlivcům, ale zatím to nevypadá, že by chtělo tolik lidí číst.
plysacek | + 0 / 0
7.01.2014-7:54
Coooo? Autorsky čteni a sraz? Ksakro, že be? A tak ja, já sbalim nejakó to pohádko vod Plyšáčka a přefrčim tam s čertem Fógliusem na vocase, ale řikám rovnó, že čist žádnó pohádko nebodo, páč já so děsná stedlivka a trémistka, deť mě znáte, é checheché! No vopravdo, já na čteni před veřejnosťó fakt nemám, znám se, e hdež vám se to možná nezdá, páč mě znáte jako tločhobo a děsnó mrcho, ale Plyšáček je holt trocho jiné, proto ráda poděkojo tomo, hdo bode vochotné čist za mě. Tak džus, lidičke mili, těšim se na vas, toze ráda vas konečně poznám e naževo!
:-))
Bibiana | + 0 / 0
7.01.2014-1:03
Ráda bych přijela, ale co vybrat nevím. Každopádně to bude zajímavé setkání. Knihu jsem tu zatím nevydala, tak asi nejsem vhodný adept. Pozdravuji.
jpe | + 0 / 0
6.01.2014-22:49
Dále mi přislíbil účast Eddiesiska a Soňa Sissinka. (Zde má jiný nick, ale nemohu si vzpomenout jaký). Jsou to starší uživatelé PP.
Bylo by dobré, kdyby mohli přijet všichni autoři, kteří tu vydali knihu. Nemusí číst, pokud se necítí, jen by mohli knihu vystavit a prodávat. Také by bylo dobré rozjet debatu na toto téma na facebooku PP, zde to nemusí číst všichni.
jpe | + 0 / 0
6.01.2014-22:43
Gerty, s Tebou také počítám, díky.
jpe | + 0 / 0
6.01.2014-22:42
Almo, budu rád, když knihu přivezeš, počítám s Tebou i se Spani.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
6.01.2014-17:33
Hlásím se samozřejmě i na sraz PP, knihy na prodej nepřivezu, nejpíš jen po jednom výtisku na ukázku, ale určitě přivezu nějaké ilustrace k Mluvící hoře. Ty bych asi vystavil podle aktuální situace a možností, obhlídka předem by asi znamenala další cestu do Prahy. Navíc to takhle bude napínavější :-)
Alma | + 0 / 0
6.01.2014-16:24
Já bych přijela pouze na prezentaci své dětské knihy, pokud budu přizvaná. Se mnou by se zúčastnila i autorka dětských obrázků, tady vedená pod nickem Spani. Pokud by bylo možné, měly bychom zájem vystavit tam několik obrázků z její tvorby a něco z mé připravované knihy. Čekáme jen na vaše rozhodnutí.
jpe | + 0 / 0
6.01.2014-15:48
Jelikož se zdá, že by mohla být celkem solidní účast a večer po této akci se chystá sraz PP, bylo by dobré, kdybyste mi sem napsali, kdo předběžně počítá s tím, že na sraz přijede. Podle toho budeme volit restauraci, kde se sejdeme. Napište mi také, kdo si přiveze knihy na prodej. Asi se již předem udělá seznam knih.
Haci | + 0 / 0
5.01.2014-11:47
Kulajdo! Ty píšeš takový pěkný knížky, jo?
Sionelle | + 0 / 0
30.12.2013-19:41
Když to časově vyjde, taky bych ráda dorazila =)
kulajda | + 0 / 0
21.12.2013-22:07
Já bych své knížky přivezla...
Callisto | + 0 / 0
21.12.2013-10:49
Já bych minimálně jako divák dorazila určitě, jsem zvědavá na autorská čtení PPisálků :)
Dani | + 0 / 0
20.12.2013-23:05
Ráda bych se přijela podívat, nikdy jsem na ničem takovém nebyla.
Je potřeba se nějak přihlašovat i jako pouhý divák, nebo jen kdo včas přijde, ten se tam vejde?
S těmi obrázky - omlouvám se, špatně jsem pochopila, příště budu číst raději víckrát, aby mi to "docvaklo" správně :-) Skutečně patří jinam.
JPE | + 0 / 0
20.12.2013-8:52
Ahoj Dani, zeptám se na to přímo pořadatelů z kulturního centra (KC). Přece jenom to přímo s literaturou nesouvisí. Během roku se pořádá různých kulturních akcí v KC více, třeba by se jim to mohlo hodít i jinam.
Dani | + 0 / 0
20.12.2013-6:40
Mám jen takový troufalý dotaz - vlastní tvorba, obrázky, musí to být jen a pouze ilustrace pro knihy?
Zabývám se totiž enkaustikou, nic světaborného, pouze jako naprostý amatér.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
19.12.2013-8:28
Já knihy na prodej nepřivezu - musel bych je napřed koupit v obchodě nebo od Olympie, a to by se asi nevyplatilo. Vezmu nejspíš jen po jednom ukázkovém výtisku, a asi i Tajemnou Afriku, i když ještě nevyšla a asi ani nevyjde. Ale možná to tam někoho zaujme. K Mluvící hoře přivezu určitě ilustrace, natisknu je na A4 a nechám se překvapit, kolik jich kam půjde pověsit. Alespoň to bude trochu napínavé :-)
Vadlamadla | + 0 / 0
19.12.2013-7:31
Fenestro, neboj se toho! Ani já nemám žádnou zkušenost s vystoupením před tolika lidmi, ale říkám si, že mi snad hlavu neutrhnou, když se přeřeknu nebo zakoktám. A taky se řídím heslem, "Kdo nic nedělá, nic nepokazí!" Upřímně řečeno, přes tahle silácká slova mám trému už teď, ale uklidňuji se tím, že tam budou lidé, které spojuje láska ke knížkám. Nejdu do toho přece proto, že se cítím jak laureátka Nobelovky za literaturu, ale proto, že mě baví psát. A o tom to je!
jpe | + 0 / 0
19.12.2013-0:06
Gerty, o Tvém díle vím, že je kvalitní, budu rád, když na této akci budeš číst. Nejlepší by bylo, kdyby se na čtení hlásili zejména autoři nějakých knih, ale podmínkou to není. Také je možnost knihy na místě prodávat, budu potřebovat seznam autorů a jejich knih, kteří své knihy přivezou.

Možná oslovím autory z PP, kteří zde působili dříve a dnes již píší méně, ale hlavní slovo dostanou v této době aktivní autoři.
Callisto | + 0 / 0
18.12.2013-21:12
Já bych souhlasila s Gertym.
Gerty | + 1 / 0 | Moderátor
18.12.2013-16:09
Nóóó... já bych to vzal podle jediného spravedlivého systému "kdo dřív přijde, ten dřív bere" :-)
jpe | + 0 / 0
18.12.2013-9:07
Rád bych také otevřel diskuzi, jak budeme autory a díla vybírat. Máme prostor 1 hodinu, to znamená čas tak pro 5 - 6 autorů. Měli bychom vybrat to nejlepší, abychom prezentovali PP co nejlépe. Myslím, že bych autory a díla neměl vybírat sám. Pár tipů bych sice měl, ale ještě počkám do konce roku, kdo bude mít co ke čtení. Pokud bude zájemců víc, dal bych asi hlasovat. Nebo to vybereme jenom s Adminem a s pár zdejšíma oficiálníma kritikama. Nebo máte jiný návrh?
IvaZuzanka | + 0 / 0
17.12.2013-22:45
Přijela bych se ráda podívat. :-)
snecek | + 0 / 0
17.12.2013-18:48
Jo, super... To je to, jak jsi o tom mluvil na srazu. Tak takhle napsané je to pěkně přehledné. Předčítat to sice asi ne, ale povzbudit, to zase jooo.

A s tou miniaturní povídkou to není špatný nápad. Budu nadále sledovat dění.
Callisto | + 0 / 0
17.12.2013-13:29
Dobře, do kdy by bylo třeba se nahlásit?
Uspíšila bych svoji tvorbu a dala do kupy pár ilustrací :)
kulajda | + 0 / 0
17.12.2013-11:47
Ahoj, mám zájem číst a prezentovat svoji knihu (ještě nevím kterou - Horko domácího krubu, Dietnikum nebo nový kousek Kdo s koho). Ukázky ze dvou jsou zde...
fenestro | + 0 / 0
17.12.2013-8:38
No, já jen, že jsem od školních let nevystupovala na veřejnosti. Uvidíme. Každopádně skvělá akce a doufám, že mi do toho nic nevleze, jak už se poslední dobou stávalo pravidelně. Taky se těším na setkání.
jpe | + 0 / 0
17.12.2013-8:33
Do textu budu průběžně doplňovat novinky. Nyní bych rád otevřel diskuzi o mimořádné literární soutěži, nejlépe o nejlepší miniaturní povídku, která by běžela zde na PP, ale měla by odkazy i na stránkách kulturního centra a na té akci by byly vyhlášeny výsledky.
jpe | + 0 / 0
17.12.2013-8:30
Ahoj Fenestro, ano, klidně bych mohl za někoho číst, ale pokud bude dostatek lidí, kteří by se nebáli číst sami, tak dostanou přednost. Ta naše vyhrazená hodinka není zas tak dlouhá. Ale bát se číst nikdo nemusí, podle mne tam bude dost lidí z PP, kteří nás podpoří. Každopádně s emoc těším na setkání.
fenestro | + 0 / 0
17.12.2013-8:22
Velmi ráda bych se zúčastnila, ještě nikdy jsem na takové akci nebyla. Jen nevím, jestli bych si troufla taky něco odprezentovat, konkrétně myslím na nějaký příběh z knihy "Byl jednou jeden dům", co myslíš Jirko? Anebo, jak jsi nabídl, že bys mohl za autora číst ty? Prostě nejsem zvyklá vystupovat na veřejnosti a asi bych měla trému.
Každopádně bych chtěla přijet aspoň jako divák, setkat se s Pépéčkáři, poznat nové lidi i získat zkušenosti, které nemám.
sinuhet | + 0 / 0
16.12.2013-23:36
OK. Budu tomuto projektu držet pěsti. Vypadá to velmi zajímavě...
admin | + 0 / 0 | Moderátor
16.12.2013-19:38
Super akce a skvělá příležitost odprezentovat svou tvorbu... hlašte se Jirkovi všichni, kdo máte zájem zúčastnit se autorského čtení, odprezentovat a nabídnou svou knihu či knižní prvotinu.
Nabízí se i možnost vyhlášení některé z průběžných soutěží (přečtení vítězného díla), přečtení úryvku z vašeho libovolného díla, vytvoření společného díla a jeho odprezentování...

Využijte tento prostor a tuto příležitost.

Souhlasím, abychom v rámci této akce uskutečnili další P-P sraz a autorské setkání
Alma | + 0 / 0
16.12.2013-14:15
Fajn, musím se domluvit s manželem až přijde večer domů. Díky.
jpe | + 0 / 0
16.12.2013-14:06
ahoj, ano, rád se podívám. Ohledně dětské tvorby, klidně ji můžeme zařadit také. Ještě před námi vystupuje helena Kopečná se svou knihou pro děti. Mohlo by se tím navázat.
Alma | + 0 / 0
16.12.2013-14:01
Pokud by se mohla prezentovat i dětská tvorba, zřejmě bych šla do toho. Připravuji k vydání knihu dětských říkanek, tak by mi to docela přišlo vhod. Mohla bych ti poslat na mail ukázku.
nebrec | + 0 / 0
16.12.2013-11:04
číst by se mi líbilo a občas předčítám u nás v universitě třetího věku, ale na tohle bych si netroufla. Až budu lepší pisálek, půjdu do toho :):)
asi měním na určitě s tím výletem :):) setkání by se mi určitě líbilo. Vidět konečně některé pepečáky doopravdy
jpe | + 0 / 0
16.12.2013-9:36
Budu rád za každého návštěvníka, ještě by bylo dobré, kdyby se hlásili zájemci o čtení. Hlavně by to mohlo být zajímavé pro ty autory, kteří by se časem chtěli prosadit více, nejen na literárním serveru. Autorské čtení je krok vpřed. Program musíme dát dohromady do půlky ledna, bylo by škoda si tuto příležitost nechat uniknout.
nebrec | + 0 / 0
16.12.2013-9:21
asi si udělám výlet :):) díky za info
Callisto | + 0 / 0
15.12.2013-22:45
Zní to dobře, vyjma psaní maluju, ale času je tak nějak méně než za studií.
Každopádně za návštěvu a podporu ostatních by to stálo :)
jpe | + 0 / 0
15.12.2013-21:44
Díky Gerty. Ohledně těch obrázků se zeptám, ale s největší pravděpodobností by visely na zdi. Je možné si i prostory prohlédnout předem.
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
15.12.2013-21:37
Hlásím se na čtení z románu Mluvící hora, přidal bych kolekci ilustrací. Tam bych ale potřeboval vědět, kolik prostoru na ně bude k dispozici a nějaké technické detaily, jak je vystavit, jestli to bude někde viset či ležet a podobně. Díky za info.
Supermartonátor | + 0 / 0
15.12.2013-18:47
To zní dobře...když už nic jiného, tak jet se tam podívat by stálo za to.

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.