Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Projekt Schönfeld

Sdílej na Facebooku

Autor: Alexandr1

Vloženo: 11.01.2017

Publikováno: 11.01.2017 14:55

Kategorie: Ostatní -> Sdělení

Anotace: Autor je mi ničím. Text je mi vším.

 

Koukám, že se to tady pěkně čistí:-)

 

Abyste neřekli, že to s literaturou (nikoli s Vámi) nemyslím dobře, vážně a správně, vyhlašuji Projekt Schönfeld.

 

§ 1

Zájemce o účast na projektu zašle své poetické dílo (v tuhle chvíli nikoli prózu) na múj mail - alexandr.schonfeld@atlas.cz.

§ 2

Je lhostejné, z jaké mailové adresy bude dílo zasláno, ale podepsáno nechť je stávající PP přezdívkou. Nebude-li podpis, budu zásilku ignorovat. Optimální bude, když se mailová adresa zasilatele bude shodovat s mailem v profilu přezdívky, ale nebudu to kontrolovat.

§ 3

Každé zaslané dílo okomentuji, chcete-li zrecenzuji, oznámkuji ve stupnici 1 - 5 (1 je nejlepší), známkování zdůvodním.

§ 4

Ohodnocené dílo buď zašlu mailem zpět zasilateli včetně mého komentáře, nebo je zveřejním (včetně svého komentáře a hodnocení) na PP. Zveřejnění provedu pod svým jménem, v anotaci uvedu skutečného autora a heslo Projekt Schönfeld. Toto vše provedu nejpozději do týdne od přijetí zásilky.

§ 5

Vyhrazuji si právo zvolit, které texty zveřejním, ať už jako příklad kvalitní poezie, nebo naopak jako ukázku blábolu. Zasilatelé se účastní projektu s rizikem toho i onoho. Samozřejmě mají možnost mé hodnocení podle vlastní úvahy okomentovat, stejně, jako kterýkoli jiný čtenář.

§ 6

Jestliže autor zveřejní svůj text, který jsem mu okomentovaný vrátil bez vlastního zveřejnění, má právo k němu připojit mnou zaslaný komentář a hodnocení s uvedením zdroje. Pokud tak neučiní, vyhrazuji si právo to provést sám.

§ 7

Zdržím se komentování a hodnocení jakéhokoli zde zveřejněného literárního díla mimo Projekt Schönfeld.

§ 8

Vyhrazuji si právo ladit své komentáře podle vlastního uvážení a nálady s tím, že se zavazuji držet se pravidel PP a především hájit kvalitu literatury a poezie zvláště.

§ 9

Projekt Schönfeld vyhlašuji za účelem využití potenciálu PP, odlišení literárního a společenského smyslu účasti na něm. Bude-li projekt natolik úspěšný, že povede ke změně struktury PP právě za účelem pozvednutí literární kvality (a následné diskuse), zavazuji se jej ukončit. Totéž učiním i v případě nezájmu o projekt - ale to je samo sebou.

§ 10

Je zřejmé, že označování textů, zveřejněných v rámci projektu, do Tipu dne postrádá smysl, ale nikomu v tom nemohu bránit.Podle mého názoru je Tip až na výjimky zmanipulovaný.

§ 11

Po dobu trvání projektu se zdržím zveřejňování vlastních textů. Kdyby mne k tomu přece jen něco přimělo, učiním tak pod alternativním nickem, což také u textu uvedu.

§ 12

Autorům námitky, že si tímto  způsobem hodlám pozvednout počet komentářů pod vlastními příspěvky, sděluji, že právě tento názor mi může být ukradený.

 

Váš AS

 
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Toto literární dílo ještě nebylo hodnocenopřečíst později

Komentáře

Jejda | + 0 / 0
18.01.2017-8:43
Verše nejsou má parketa, ale toto považuji za velmi záslužný mírotvorný počin...Jen jedno technické doporučení - Napiš Schonfelde adminovi, nebo někomu kompetentnímu, aby Ti to šoupnul na Nástěnku.
alexandr1 | + 0 / 0
14.01.2017-12:21
Děkuji těm, kdo ucítili smysluplnost projektu a neváhali to dát najevo.
A zejména statečným autorům. Zatím jsem měl štěstí na skutečně kultivované texty a těším se na další.
zu | + 0 / 0
13.01.2017-18:49
Mně se nápad líbí :)
Soutež může být taky, ale tenhle nápad přeci taky není špatný. Alexandr tím předejde tomu, aby komentoval lidem, ktří o to nestojí. Kdo o jeho názor stojí, nebude mít jistě problém poslat mail
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
12.01.2017-22:29
Alexandr1 - něco obecného jsem ti ještě hodil do vzkazu.
A k tomuhle projektu - vyhlaš raději normální básnickou soutěž, vem si do poroty Marusju, Luz, nebrečku, Pavla Březenského a třeba Tamboru, udělej to anonymní, ty to jen koučuj - a možná z toho bude tisíckrát větší užitek, než z tohohle systémově překombinovaného návrhu. Možná by ses s tím chytil, jiná soutěž v poezii už neběží.
aklasuok | + 0 / 0
12.01.2017-16:41
tak jenom, když už jsem se nějak nevědomky přiklikla k dílu a následně mi přišly i ty komentáře, že jsem si dílo i přečetla
jestli na to mám nějaký názor (?) - snad ani ne, ale přijdu se podívat jestli se občas někdo aktivně zapojí
tambora | + 3 / 0
12.01.2017-14:10
Ještě dodám - ono jde taky o to, co od svého psaní očekáváme... Já to mám většinou tak, že bych ráda prostřednictvím svých textů našla vnímavého čtenáře, kterej třeba napíše: ano, o tom taky přemýšlím, takhle bych to taky formuloval... Pro mě je to signál, že někde existuje člověk, co vidí věci podobně jako já, což je docela fajn pocit (i když samozřejmě může jít o iluzi).

Ale stejně tak je pro mě cenná zpětná vazba ve stylu - jo, tématicky sice ok, ale máš to patetické, neobratné, školácké, tlačíš na pilu... nebo nesouhlasím s tím a tím...
A klidně beru i zpětnou vazbu na způsob "neoslovilo". Proč ne. Nepřemýšlíme všichni nad tím stejným.
tambora | + 0 / 0
12.01.2017-13:58
Autorovi projektu gratuluji k počtu přečtení/zobrazení tohoto příspěvku - 463 je číslo za poslední měsíce takřka nevídané :) Aneb jak píše kibic - samotné jméno dokáže divy...

Jitko, asi by to šlo udělat jednodušeji - zaslat třeba vzkaz s odkazem na dílo. A věřím, že by se ti kritiky dostalo.
Ale upřímně, kolik lidí mu napíše? (Ať už mailem nebo alespoň přes vzkazník?) Já vím, může to (na někoho) působit jako "škemrání" o pozornost (Prosím, prosííím, přečtěte si mě někdo!!!) nebo třeba podlízání (napadají mě peprnější slova, ale dneska budu slušná), ale třeba pro mě je téměř každá zpětná vazba (i ke starším dílům) cenná... Zvlášť pokud je věcná. Takže klidně a beze studu využiju to, co se nabízí, a nevidím v tom problém.

kibic | + 5 / 0
12.01.2017-10:36
S úsměvem sleduji, jak pouhé jméno v názvu dokáže přilákat čtenáře očekávající "senzaci" jako lízátko vosu, a jak se šikují bojovníci, aniž by k boji měli důvod.
Hodně to o zdejším prostředí(a zejména o jednotlivých lidech) vypovídá.
Mirarap | + 0 / 0
12.01.2017-10:27
Deus ex machina! Aneb - vul S. se zase vrací...Kéž by se tak raději vrátili jiní...Ale pár jeho "nadšenců" se zde určitě najde...:-)
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
12.01.2017-9:38
Alexandr1 - moje řeč - margináliemi nemá cenu se zabývat. Akorát je škoda, že ses k těm Alexandrovcům nedal už před Vánocemi - bylo tu ještě o něco čistěji.
Jitka | + 0 / 0
12.01.2017-0:10
Proč zasílat emaily s básněmi k hodnocení, když můžeš napsat názor rovnou k vloženému dílu?
adelaida | + 0 / 0
11.01.2017-23:34
Účast bude jistě hojná, jen od Schonfeldovych nicků tam bude nejméně 14 lidí:-). Ale dost, já tento počin chválím, protože mám naději, že Schonfeld nebude pod různými nicky plivat zášť všude kolem a soustředí se jen na ty, kteří po jeho hodnocení skutečně prahnou. A my ostatní se můžeme těšit, neboť, přátelé, bude zase sranda...
alexandr1 | + 0 / 0
11.01.2017-23:18
Gerty:
Marginálie si nepamatuji.
Pokud to tak bylo, bezpochyby sis to zasloužil.
JariAgnes | + 0 / 0
11.01.2017-23:00
Díky za vysvětlení.
A k tomu "zůstat sama sebou":
Mně opravdu o nic nejde... píšu jen tak, když potřebuji "vypsat" své emoce...
Gerty | + 0 / 0 | Moderátor
11.01.2017-22:09
Alexandr1 - to jseš pořád ty, co jsi mi naposled vynadal do zmrdů a křiváků?
alexandr1 | + 0 / 0
11.01.2017-21:56
JariAgnes:
Netřeba se omlouvat, upřímnosti si cením ještě více, než literárního umění.
Mrzí mne ale, žes v mé anotaci a úvodu nerozeznala nadsázku a ironii, které jsou zavedeným literárním nástrojem sdělení myšlenky. Kdybych naprosto neměl zájem o autora, nikdy bych takový projekt nenavrhl, nemyslíš? Nadsázka měla zdůraznit, že na LITERÁRNÍM webu je prvotní vztah k literatuře, až potom (a skrze ni) vztah k autorovi. A odchod Jamského a stížnosti na neexistenci kvalitní diskuse a pochybné hodnocení byla přímo impulsem pro můj návrh.

Ale není zapotřebí lamentovat, projektu se nikdo nezúčastní, nikdo nemá zájem kvalitu svých textů konfrontovat s reálnými kritérii, což mohu (při vší skromnosti) zprostředkovat. Sama píšeš: raději zůstat "sama sebou", nežli poznat, jak si na tom stojím a moci na sobě pracovat. A to jsi jedna ze slušnějších a nadanějších...
albicastro | + 0 / 0
11.01.2017-21:01
Ta anotace se mi moc nelíbí.:-))
Jinak jako nápad je to zajímavý..:))
JariAgnes | + 1 / 0
11.01.2017-18:07
Promiň, moc se mi nechtělo reagovat, ale nedá mi to.
Nemohla bych se zúčastnit projektu někoho, kdo říká - "autor je mi ničím"...
Mě osobnost autora zajímá vždycky, protože chci jeho dílo, myšlenky, styl apod. co nejlépe pochopit, zvláště když jsou mi jeho dílka blízká... Pro mě je důležité i to, že osobnost autora nepoznám jen z věcných komentářů hodnotících pouze literaturu, ale především z takových, jaké bývají na webech sociálních...

Vadí mi i Tvá radost z toho, že "se to tady pěkně čistí"... Mě odchod skoro každého autora mrzí a nejraději bych vrátila všechny, kteří tu byli před lety... Třebaže mi dost okolností brání, abych četla a komentovala víc, mnoho autorů mi tu chybí.
I když jsi mé dílko jednou pochválil, za což Ti znovu děkuji, tuším, jak bys hodnotil mnohé mé básně ostatní. Jenže já chci zůstat sama sebou a hodnocení nikoho to nezmění.
Vím, že pro většinu z nás je psaní spíš psychoterapií než touhou vydat knihu.
Takže se nezúčastním, promiň mou upřímnost.
Aklasuok | + 0 / 0
11.01.2017-16:50
Ta minuska mi tam skocila omylem z mobilniho telefonu...ani jsem odkaz neotevirala...omluva
PavelBrezensky | + 3 / 1
11.01.2017-16:12
https://www.youtube.com/watch?v=dLCkuuUD6HI

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.