Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Učit se, učit se, učit se

Sdílej na Facebooku

Autor: Sedmikraska

Vloženo: 11.01.2017

Publikováno: 11.01.2017 20:47

Kategorie: Povídky -> Vtipné

Anotace: text má čistě psychoterapeutický charakter. díky za pochopení a VŠEM UČITELŮM za obrovský kus tolerance. Zvláště jednomu.

Doučoval jsem ji naposled, to je dneska už jistý. Naprosto nekoncepční, nespolupracující, netrpělivá a neposlušná.

Ano, jsem učitel. Učím doma dospělé lidi, kteří se potřebují vzdělat v práci s počítači. Nerad beru „základy“, raději mám práci složitější, ale té je málo. Takoví lidé jsou zvyklí platit si kurzy, kde mají k dispozici různé programy, které já samozřejmě nemám. To, co mám já, bylo ještě nedávno terno, teď už jsem sto let za opicema, a tak docházejí spíše ženy ve středním věku a důchodkyně, důchodci. Je to potupné.

Tahle se jmenovala Breta Beranová a patřila mezi mladší. Provokovala mě už tím jménem. Chovala se drze. Přišla a dala si kabát na můj věšák. Přitom na něm visel můj kabát a vedlejší, určený pro žáky, byl prázdný. Aniž bych ji pozval dál, vstoupila dál do bytu. Alespoň jsem toho využil a rychle kabát převěsil, trochu se mi ulevilo.

„Jé, máte tu teplo… Jé a támhleten hrneček, no to není možný, to je nářez! Ten měla máma taky, ale neměla ho ráda. Pořád ho chtěla vyhodit, jo… jasně, už jdu…“

Konečně jsem ji dotlačil do pokoje. Story o mém nejoblíbenějším hrnku, který jejich rodina prostě nepochopila, mě opravdu nezajímala.

„No ten hrnek nakonec letěl. Ale byt máte velkej, světlej. Jen byste možná mohl občas vyvětrat. Tak jo, začneme. Mám s sebou noťas, asi mi došla baterka, můžu se někde píchnout?“

Začala mi lízt pod mým pracovním stolem, už jsem měl všeho plný zuby. Klečela pod ním, koukaly jí kalhotky a já byl tak rozzlobený, že jsem nedokázal ani obdivovat nádheru ženského těla.

„Jé, tak tady to je! Ale je plno, já vám něco vytáhnu, co to… Jo, to je skartovačka, to asi nepotřebujete, co? Na co proboha máte doma skartovačku? Tak, a je to. Je to krám na prd, to vyhoďte, budete mít víc místa.“

Vylezla a usmála se jak panenka. Ještě jsme si ani nepodali ruku. Věděl jsem, že to nemá smysl. Vídat pravidelně se prostě nebudeme.

„Úžasný. Bude voda? A můžu si zakousnout housku? Mám ji s sebou, nestihla jsem se nasvačit.“

Mlčky jsem došel pro sklenici vody. Když tekla do skleničky od hořčice, která tu byla už dobrých třicet let, představoval jsem si, jak jí to celý naleju do klávesnice. Vrátil jsem se. Čučela mi nepokrytě do počítače.

„Hustý, vy teda máte fakt hustou plochu, odkud to je? Kdy jste tam byl? Ale sekne vám to tam…“

Pořád koukala na moji fotku na Javorníku. Byl jsem tam snad už stokrát, obyčejná fotka na kopci. Od pusy jí padaly drobky z housky na moje sešity. Na moje sešity! A nohou mi rytmicky kopala do bedny. Začalo mi cukat víčko.

Pomalu a tiše jsem přistoupil ke skříni. Otevřel jsem dveře. Skřípaly, ale nevnímala to, byla zabraná do smradlavýho hermelínu. Kuši jsem opatrně přiložil k rameni, založil šíp a netrvalo to víc než dvě vteřiny a bylo mi opravdu o hodně líp… Za hodinu a půl přijde paní Radomíra Peterková – kontingenční tabulky. Musím uklidit.
Hlasovaní jako ve škole (1 - nejlepší, 5 - nejhorší)Hodnocení: 1 (10 hlasů)

zolik - 1Pétík - 1IQnick - 1
Jezevec - 1Mirarap - 1tata - 1
johana1 - 1gabruska - 1andreina - 1
štísko - 1

přečíst později

Komentáře

sedmikraska | + 0 / 0
4.02.2017-9:30
Štístko a andreino, moc díky za návštěvu.
štísko | + 0 / 0
4.02.2017-7:20
Tak to plně chápu. Mám spoustu přátel mezi učiteli.
Trochu jsi mi připomněla jednu účetní, co sem občas něco napíše. Ta většinou v době uzávěrek zase literárně morduje jednoho klienta za druhým.
Pobavilo.
andreina | + 0 / 0
20.01.2017-10:34
Opět nezbývá než pogratulovat k Tipu a přidat jednušku. Ke stylu se vyjadřovat nebudu, to již udělali jiní a myslím, že ohledně usekaných vět měli i pravdu, ale celá myšlenka díla je excelentní. Chápu pana učitele a jen se divím, že vydržel tak dlouho. Ač nás tu Jejda varovala výčtem možných trestních důsledků v případě vyjádření souhlasu s takovým jednáním, tak já tu veřejně prohlašuji, že na svou povahu bych Bretě zakroutila krkem podstatně dřív.
Olenska | + 0 / 0
15.01.2017-15:34
to sis, Olensko, myslela jenom jako ty, nebo jsi to někde viděla proklamované...

Videla som to u Schonfelda, u teba a pár ďalších.

Navyše - Sch. Projekt - je presne v tomto duchu myslený a môj počiatočný skeptizmus voči tomuto projektu vyvrátil on sám - serióznymi komentami.

Čítala som diskusiu pod dielom cibule, kde si sa vyjadrovala ohľadne potľapkávania po pleci atď.

Tiež by som privítala kritika, ktorý by hodnotil diela z literárneho pohľadu, s tým, že by emócie dal bokom a ani by mi nemazal med okolo huby ale ani by ma neznášal len z dôvodu, že som skritizovala jeho kamarátku.
aklasuok | + 0 / 0
15.01.2017-11:53
"Myslela som, že PP chce zdvihnúť úroveň - že chce prejsť aj na konštruktívne komentáre naozaj k podstate diela a jeho kvalite."

omlouvám se sedmikrásce, že se na to ptám tady, ale kde jinde, když tady to je napsané

to sis, Olensko, myslela jenom jako ty, nebo jsi to někde viděla proklamované... adminem... "vedením" serveru, nebo to někde proklamovalo těch 16 000 zaregistrovaných nicků ?

Po názorových střetech, které tady probíhaly min. poslední roky, nebo tedy ty, kdy jsem tady bývávala já, to ti, kteří pořád jaksi až naivně doufali, že se taky bude jednat o literární server, nebo tedy, že ten bude mít obsahově navýšeno na úkor toho sociálního - ve většině úplně zavřeli, nebo se stáhli a jen občas nahlédnou - protože bez klíče, který vlastní jenom admin, tímto soukolím nikdo nepohne.
Dneska už mi to nevadí, občas nahlédnu, když ve chvilkách volna mám chuť - bez potřeby změnit nezměnitelné.
(Dneska mi už nevadí ani jednovaté sliny, na to jsem tady seděla dost dlouho a na to se i dost znám:-) )
Olenska | + 0 / 0
13.01.2017-19:10
Jejda napísala:
Příště už budu kousavé komenty pod Tvými díly ignorovat...

Predovšetkým si ich odpusti ty a bude pokoj. Kousalka žiaden kúsavý nenapísala, ja tiež nie a Rita reagovala na tvoj kúsavý.
Bassko | + 0 / 0
13.01.2017-16:06
Z podobného dôvodu už zanedbávam tento portál aj ja (najhoršie to bolo pri súťaži "krvavé dni" alebo tak nejako, keď som zistil, že sa tu pohybujú aj vyslovene hlúpe a nenávistné indivíduá), teda rozumiem sedmikráske jej náladu plnú demotivácie a zároveň chápem čo sa nepáči Rite, Olenske atď. Každopádne sa tým nebudem zaoberať a prejdem na dielo, keďže osobne si omnoho viac cením objektívnu kritiku, ktorá mi niečo dá, než prázdnu pochvalu (samozrejme, že aj tá poteší)... Nie je to zlé, najväčším mínusom je však slabé vypointovanie a taktiež máme rozličný zmysel pre humor (za čo ťa nemôžem "sprdnúť", lebo sa jedná o veľmi subjektívnu vec) a niektoré pasáže pôsobia sekane, zadrháva sa to ako keby. Páči sa mi, že sa ti celkom pekne podarilo opísať otravnosť dievčiny (aj keď na absurdnú vraždu to bolo podľa mňa málo :)) Dĺžka diela je tiež dobrá na oddychovú poviedku a na niektoré tie už spomínané sekané momenty sa to čítalo dobre. A ak ťa baví písanie, nenechaj sa odradiť inými :).
Jejda | + 0 / 0
13.01.2017-16:04
Omlouvám se, nějak jsem to nevydržela! Příště už budu kousavé komenty pod Tvými díly ignorovat. A vynasnažím se je ignorovat i jinde. Na mou duši na Jezevcovy uši :-)
sedmikraska | + 0 / 0
13.01.2017-15:31
Ty jo, jste HUSTÝ :-)
Jak vidno, na povídku, myslím že to platí obecně, se názory různí. Já je pročítám a něco ve mně zůstává. Nemyslím, že Olenska nebo kdokoli jiný ví, co. Ale s něčím se podělím - přeci jenom.

Už poněkolikáté ve mně po publikaci povídky zůstává taková pachuť. Komentáře se divně ohnou. Nemyslím z pozitivna do negativna, ale do takového jedového oparu. Možná mi rozumíte, nevím. A píšu o pocitech. To zdůrazňuju.

Minule jsem si říkala, že s tím skončím, že to nemám za potřebí, dneska mi to znova bere chuť. Nevyjadřuju se ke kritice článku, to nechci dělat, díky za vyjádření - Albimu, Olenské, Elvíře, Johaně. Jestli jsem na někoho zapomněla, omlouvám se. CHtěla jsem prostě říct, že v téhle atmosféře, kdy se tu lidi dohadují o tom kdo je jakej a kdo se jak potlapkává a kdo koho napadá, mě to nebaví. Diskutujte o tom, prosím, pod díly těch, kteří o tom přímo napíšou a diskutovat o tom chtějí. Já o tom zde diskutovat nechci.
mějte se. Breta
Olenska | + 0 / 0
13.01.2017-14:22
Inak chápem, čo chcela Rita povedať a mám rovnaký názor. Klbko potľapkávajúcich sa okolo Plyšáčka (česť jej tvorbe) sa podarilo rozmotať a tu sa nám vytvára ďalšie klbko.
Myslela som, že PP chce zdvihnúť úroveň - že chce prejsť aj na konštruktívne komentáre naozaj k podstate diela a jeho kvalite.
Tým nechcem povedať, že Sedmikráska má zlé diela. V žiadnom prípade. Vždy si ich aspoň preletím očami, a to mi niekedy stačí k tomu, že vidím, že zasa jej ušlo pero, že niečo škrípe. V komentároch ale nikdy nevidím, že by jej to niekto aspoň jemne naznačil.
Ale v poriadku. Možno iba mne sa takáto tvorba zdá trocha pritiahnutá za vlasy. A je jedno, či ide o vtipné dielo. Aj to musí mať dodržané určité kritéria, aj to sa musí držať určitej logiky. Iba absurdný humor nie - ale ten má zasa iné zákonitosti.
Olenska | + 0 / 0
13.01.2017-14:16
Mladší Breta - predpokladám, že žena stredného veku plus minus 50 - nie je puberťáčka.

Hustý, vy teda máte fakt hustou plochu...

Nielen, že sa slovo "hustý" opakuje hneď za sebou, ale nejde mi to k staršej žene, aj keď potreštenej. Ale v pohode. Beriem, že Breta je pošuk.

Autorka ale slovo "hustý" používa dosť často aj v iných dielach. Či tým chce byť in alebo osloviť mladších - pánboh vie, ale často krát mi to v texte nesedí.

A tá kuša na záver - ak sa to niekomu zdá dobré - prosím, ale mne to príde úplne od veci - zabilo to vtip predošlého textu. Toľko môj názor.
albicastro | + 0 / 0
13.01.2017-13:41
Tenhle Tip dne mi přijde bohužel slabý. Docela se divím tolika pochvalám. Jako nápad dobrý, ale chtělo by si s tím příběhem více pohrát, aby byl vtipnější. Jinak souhlas s Olenskou. Ten konec je fakt divný. Hlavně na tom bych zapracoval. No, přečtu si ještě včerejší Tip a snad mě dílo více zaujme. Tady mě to jaksi minulo.
Jejda | + 0 / 0
13.01.2017-11:55
Muhehehe :-D Možná bys měla změnit nick! Žužlenda by ti náhodou slušela a pochybuji, že Olenska natož paní Kousalová, potřebují advokáta. Vůbec nechápu proč se tak čertíš a co to plácáš o nějakých obranných valech...Mám pocit,že se tu zase začíná rozmáhat epidemie paranoie.
Rita | + 0 / 0
13.01.2017-11:48
To je přesně, to o čem mluvím. Vyjádřím slušně svůj názor a hned jsem "žužulenda".
Jinak koment jsem Sedmikrásce napsala, někde dole. Dílo mě osobně přijde v pohodě.
Jejda | + 0 / 0
13.01.2017-11:44
Proboha! Dyť jsem jen upozornila Olensku, že přehlédla věk hlavní protagonistky povídky.

Jinak si ovšem vyprošuji, že komenty se mohou komentovat stejně jako díla. Je to rovněž písemný projev a pokud budou všude pouze komentáře týkající se díla, jak pak bude možné vést dialog? ... A jen tak mimochodem nikde nevidím Tvůj vlastní komentář k danému dílu ty žužlando ;-)

Edit: Jo a ještě! Možná Ti Rito uniklo, ale Kousalka Bětku pouze chválila a napadala naopak jakéhosi neznámého pachatele (dokonce možná křivě obvinila Jezevce) za to, že je toto dílo v tipu. ;-)
Rita | + 1 / 0
13.01.2017-11:24
Tohle je tady jako normální, tihleti obhájci? Ochranné valy, které kohokoliv, kdo chce projevit nějaký upřímný názor musí schodit do řad škarohlídů? Neměla by být negativní zpětná vazba spíš žádoucí, aby se to tady nepropadlo do samoúčelného žužulandu?

Chápu, co vadí aklasuok, stejně jako Olenské a je myslím dobře, že se nebojí vyjádřit svůj názor, ačkoliv tím nebudou populární. Též si myslím, že není na místě hodnotit komenty jiných. Ať proto, že jsou příliš pozitivní (viz Blechovan, Mirarap atp.), a nebo proto, že jsou negativní(aklasuok). Každý by měl mít právo dát najevo zpětnou vazbu, podle toho, jak to on upřímně cítí, aniž by ho za to někdo jako osobnost nemístně hodnotil.
Jejda | + 0 / 0
13.01.2017-11:04
Olenska: ...Tahle se jmenovala Breta Beranová a patřila mezi mladší... ;-)

Jinak fajn konstruktivní komentář, jen nerozumím tomu, proč předjímáš, že si Sedmikráska k srdci nic nevezme?
Olenska | + 0 / 0
13.01.2017-10:46
Mne je jedno, či v tipe alebo nie, ale nedá mi - keď čítam tie komentáre... Ospravedlňujem sa už dopredu - to ja som asi iba tá blbá a slepá, takže ide iba o môj názor, ktorý tu dávam pretože mi to hlava už neberie.

Dielo - vcelku dobré. Téma jednoduchá. Vety ale niekedy príliš usekané, až mi to reže uši, do tohto typu diela sa to nie veľmi hodí.
Taktiež mi totálne lezie na nervy - že by staršia baba furt hovorila "hustý" sem, "hustý" tam. Možno nejaká pubertiačka, asi áno, aj keď tuším už aj oni prešli na iné slová a toto začína byť out. Takže husté - to mi pripomína iba jedno - asi každý vie čo (h....) a v texte, kde sa nehihňá pubertiak mi to príde infantilné.

No a ten koniec - prekristovo noho - odkiaľ našinec a starý dedko vytiahne zo skrine kušu? Zablúdili sme do nejakej RPG? Hráme Risen či Gothic?
Už keď autorka vidí ohromný vtip v tom, že učiteľ zabije žiačku, ktorá mu lezie na nervy - tak nejakým normálnym českým spôsobom - napr. tĺčikom na mäso.

Toľko z mojej strany určené ani nie pre autorku, ktorá si z toho nič k srdcu nevezme a čo mi je aj srdečne jedno, ale pre tých, čo snáď ešte majú zrak v poriadku a čítajú literatúru a vedia že v tomto diele niečo škrípe. (Tak ako ostatne v každom diele autorky a tie samé pochvaly sú jej - by som povedala viac na škodu ako na posun).
09Zdenulka | + 2 / 0
13.01.2017-6:42
No jen jestli to paní Kousalová nenatipovala sama, když věděla, že to bude v Tipu, aby se měla nad čím rozhořčovat. Poslední dobou mám pocit, že se tady objeví vždycky, když chce udělat rozruch nebo se pletu hi hi ?
Ale ať už tipoval kdo chtěl, udělal dobře, protože tohle se ti 7krásko opět povedlo.
Můj názor je ten, že do tipu dne patří díla povedená, nejlepší z nejlepších toho kterého dne. A nebo aspoň něčím zajímavá. Vůbec nechápu, proč by mělo být v Tipu dílo horší.

Pokud má paní Kousalová nutkavou potřebu rozebírat kterékoliv uveřejněné dílo, nikdo ji nebrání, autor dobrou a věcnou kritiku určitě přijme s povděkem, ale tipovat horší, když je tady evidentně lepší? To mi fakt hlava nebere.

Jejda | + 1 / 0
13.01.2017-5:25
Prokrista pána! Proč jen je ta paní Kousalová tak moudrá a chytrá a všechno ví nejlíp? Proč jen ona ví jak a co by mělo vypadat? Kdo a komu a jaký by měl psát komenty. Kdo by měl koho tipovat, či hodnotit. Potažmo kdo by měl z pépéček odejít a kdo by tu měl mít nárok zůstat, či se vrátit.

Nechcete jít třeba dělat poradkyni panu prezidentovi, paní Kousalová, když už jste taková hlava otevřená a nechat tady ty hloupé lidi žít a psát a bavit se, jak je jim libo?

Že Vás to paní Kousalová baví, stále jen prudit a prudit a prudit. Fakt nechápu. Musíte být zřejmě v životě hodně nešťastná, když máte tak nutkavou potřebu šířit kolem sebe jen blbou náladu. Zkusila jste se v poslední době na někoho usmát? Třeba pro začátek aspoň sama na sebe... Pokud ne, zkuste to! Je to fakt prima! :-)
Elvira | + 0 / 0
12.01.2017-20:29
:-) Děda měl poněkud slabší nervy, ne?
aklasuok | + 1 / 0
12.01.2017-20:19
napsala jsem koment od sto větách a pak ho i smazala
tedy... ne, nemyslím si, že ses do tipu naklikala sama:-)

ale ten kdo to udělal není v mých očích ani moudrý ani chytrý ani...
v tipu jsi byla včera... tip slouží k tomu, aby upozornil na dílo či na jeho autora... tvoje práce jsou tady dostatečně známé, ve dvaceti pěti účastnících zájezdu je nepřehlédnutelná
tedy proč tě měl někdo potřebu naklikat do tipu, když jsi tady byla včera...(?)
radši bych tady měla někoho i se špatným či horším dílem, které by se ostatní, alespoň trošku toho schopní, pokusili rozebrat, aby na něm druhým ukázali, co oni vidí dobře, nebo co oni vidí špatně... ne výkřik... proboha, kdo zase, ale proč tipující dává tip
(a pokud se tam někdo nakliká sám, či ho tam nakliká manžel, nebo obdivovatelka... to už je zase jiný příběh a měl by být řešen jinak)
(dnes jsem se zase s komenty rozjela... tak možná kdyby, tak až příští čtvrtek)
ale jak jsem psala... už včera jsem věděla, že budeš v tipu
(jenom doufám, že to nebyl jezevec:) )
johana1 | + 0 / 0
12.01.2017-19:11
Ten konec jsem fakt nečekala, ale moc pěkné, mám se ještě hodně co učit. 1
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-18:23
Nevím, co napsat, nedávno tu někdo lamentoval, že bylo slabé dílo v tipu, pak že to je v tipu zmanipulované, já si tipy nedávám, píšeš, že slabé to není. Upřímně se přiznám, hodila jsem to tam včera večer - přišla jsem pozdě z práce - dnes také teprve jedu vlakem z práce - napsala to a vložila. Šla spát. Vstávám na vlak po páté. V práci mezi fofrem občas zareaguju na komentáře, ale číst jiná díla faktne. Psát k nim komenty nestíhám. Tipovat... co dodat? Tak za hodinu budu doma - hotová, unavená a hladová.
Aklasuok | + 0 / 0
12.01.2017-18:15
Vedela jsem, ze to bude v tipu hned jak jsi to nasadila...a prislo mi to hned i smutny
I pres skutecnost, ze dilo je opravdu vic nez dobre
Jejda | + 0 / 0
12.01.2017-16:39
Tak to teda nenene! Od tohodle podniku se já distancuju a vyprošuju si, abyste zneužívali mého dobrého jména k páchání trestné činnosti! :-)
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-16:13
Ty jo! Pořádat sbírku? Jezevče! Jdeme do toho napůl?
Jejdo, díky za inspiraci :-) Sbírka bude mít název "Jejdanánky", to se dobře prodá...
aklasuok | + 0 / 0
12.01.2017-16:14
je to fakt nádherný
vtipný, odsejpá to jak pendolíno, chytrý, je to fakt chytrý, atmosféra, bavilo mě to

(prosím tě, neděkuj mi, nereaguj, na deset komentů jich máš pak hnedle dvacet a já se pak chodím dívat, kdo má tolik komentů a voni furt jen ty stejný lidi a pak ty reakce)
Jejda | + 0 / 0
12.01.2017-16:06
§ 365 Tr.Zák.
Schvalování trestného činu

(1) Kdo veřejně schvaluje spáchaný zločin nebo kdo veřejně vychvaluje pro zločin jeho pachatele, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Stejně bude potrestán, kdo v úmyslu projevit souhlas s trestným činem

a) pachatele nebo osobu jemu blízkou odmění nebo odškodní za trest, nebo
b) na takovou odměnu nebo odškodnění pořádá sbírku.

Já jen kdyby náhodou někoho z vás napadlo Jezevce chválit (Sedmikrásko!), natož nedejbože na něho uspořádat sbírku, tak ať víte do čeho jdete! ;-)
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-14:41
jezevče, to asi jo. Byla to fakt mrcha. Máš recht.
Jezevec | + 0 / 0
12.01.2017-14:37
A věříte, že teď, když tu tak klidně leží, mlčí a do ničeho nestrká ty svoje pracky, že je docela fajn...?
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-13:31
:-) výzva do pranice :-)
Jejda | + 0 / 0
12.01.2017-13:22
A jak to bylo dál? Mám takový neblahý tušení, že Jezevec by o tom mohl něco vědět ;-)
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-12:58
No konečně, vypadá to, že aspoň někomu Breta učarovala :-)
tata | + 0 / 0
12.01.2017-12:42
Ještě chvíli jsi mohla pána potrápit. Bavil jsem se.
1.
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-12:02
Díky, Crazy, dala jsem jedno pryč, bylo tam zbytečný.
crazy | + 0 / 0
12.01.2017-11:49
...můžu se někde píchnut?“
Začala mi lízt pod...
Klečela mi pod ním,.. (mi a lízt, abych byl konkretní)
Bylo to poněkud radikální řešení, ale prima.
sedmikraska | + 1 / 0
12.01.2017-11:15
To se tady opravdu nikdo nepostaví na stranu té spontánní a živelné, radostné a mládím překypující Brety? :-)
Mirarap | + 0 / 0
12.01.2017-10:48
Jasně. A je to! Elegantně to vyřešil, pan učitel...:-)))
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-10:40
Rito: Díky a měj se. :-)
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-10:40
jezevec: odrovnanejch učitelů (učitelek) nebo ve skříni (ve vaně)?
Díky za komentář a přelouskání :-)
Jezevec | + 0 / 0
12.01.2017-9:31
Taky mám pár zářezů na pažbě...
Rita | + 0 / 0
12.01.2017-8:56
Prima :).
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-8:24
oprava: byla... :-)
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-8:22
:-) Je to pipina, o tom není pochyb. Chudák učitel. Peterkovou nepouštět do koupelny...
IQnick | + 0 / 0
12.01.2017-8:19
Do vany, dokud je ještě vláčná, aby ji tam pak mohl v klidu rozřezat...
Dokonalé dílo, skvělá pointa a tu ženskou jsi vykreslila tak přesvědčivě, že jsem měla chuť ji zabít i já. b:o)))
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-6:58
Jardo, jasně, opravím, ale ne teď z tabletu, až z pc. Mrzí mě ta hromada chyb v posledních dvou povídkách, do příště se polepším.
ps: skříň je lepší než pod koberec ;-)
revírník | + 0 / 0
12.01.2017-6:38
Tak do skříně!? No, tam ti dlouho nevydrží.
Zase žasnu, Bětko, jak hýříš nápady. Taky, jak ochotně se učíš. Ještě připiš čárku za Ano, jsem učitel.
sedmikraska | + 0 / 0
12.01.2017-5:48
no já mám za sebou teprve nedávno první výročí :-) Zoliku, myslím, že se dá dost zvládnout s tím potenciálem, co tu je. Ale, jak pravil klasik: Učit se, učit se, učit se. No a samozřemě učitele, kterej nemá skříň... :-)
zolik | + 0 / 0
11.01.2017-22:16
Ty prostě čtenáře nedovedeš zklamat,přiměřeně dlouhý text,dobře zvládnutá pointa. Už sem na PP chodím hodně málo, nějakou dobu mi nefungoval počítač... Ale dokáži přiznat, že se mi stýská po té partě, která tu byla dřív. Máš to za jedna ať ti to píše zolik

Veškerá díla zveřejněná na serveru Pište-Povídky.cz jsou pod právem autorů, tudíž je nelze kopírovat ani jinak využívat bez jejich souhlasu.