Přihlášení
Nick:
Heslo:
Trvalé přihlášení

Registrace Zapomenuté heslo

Nápověda pro vkládání děl

1) Pro vložení díla je potřeba se nejprve přihlásit (v pravém horním rohu)

2) Po přihlášení se v pravém horním rohu zobrazí vaše uživatelská administrace

3) Prvním odkazem (položkou) je odkaz “Přidat dílo“, na tento odkaz klikněte

4) Po kliknutí na odkaz “Přidat dílo“ se vám objeví formulář pro přidání díla

5) Nejprve (v horním výsuvníku) vyberte Zařazení (kategorie, do které dílo spadá tematicky nejlépe)

6) Vyplňte název díla

7) Do většího pole s názvem Obsah díla patří text díla … jak vložit text díla?

     a) Otevřete si textový soubor ve Vašem počítači… text vyberete klávesovou zkratkou Ctrl + A (zamodří se), potom použijte klávesovou zkratku Ctrl + C, která znamená kopírovat text… Přesuňte se do okna formuláře na stránkách Pište-povídky.cz a stiskněte klávesovou zkratku Ctrl+V, která znamená vložit. Text se vloží. Tento způsob můžete aplikovat na text, který máte uložený v libovolném textovém formátu. Formátování se zachová u textu vloženého z aplikace Word.

     b) Otevřete si textový soubor ve Vašem počítači. Text je uložený ve formátu, který podporuje program Word (např. doc či .rtf). Text vyberete klávesovou zkratkou Ctrl + A (zamodří se), potom použijte klávesovou zkratku Ctrl + C, která znamená kopírovat text… Přesunete se do okna formuláře na stránkách Pište-povídky.cz a kliknete na první ikonku z prava dole ve formuláři (po přejetí ikonky se zobrazí nápis paste from Word). Ihned po kliknutí se vloží Váš text a to včetně zachování formátování textu.

8) Do kolonky s názvem Komentář k dílu napište svůj komentář, poznámku, připomínku týkající se Vašeho díla. Tento text se zobrazí v anotaci.

9) Dílo jako vzkaz – Pokud je dílo někomu určené, zaškrtněte tuto možnost a vyplňte komu chcete Vaše dílo věnovat nebo komu svým dílem něco vzkazujete. Pokud nechcete využít tuto možnost, tak nezaškrtávejte.

10) Přidat dílo – kliknutím na tlačítko přidáte své dílo. přidáním souhlasíte s pravidly, které jste si přečetli.

11) Po kliknutí na tlačítko “Přidat dílo“ se zobrazí náhled díla – zde si můžete zkontrolovat, jestli neobsahuje dílo nějaké chyby či překlepy.

     a) Pokud ano, kliknete na tlačítko “Zpět na editaci“… zde se vrátíte na předchozí stránku s vkládacím formulářem, kde můžete svůj text znovu upravovat.

     b) Pokud ne, kliknete na tlačítko “Vložit dílo“ a vaše dílo se tak definitivně vloží – přidá mezi nejnovější přidaná díla. Zda tomu tak opravdu je můžete zkontrolovat v pravém menu pod nadpisem “Nejnovější literární díla“.Poznámka závěrem… není to zdaleka tak složité, jak se může po přečtení této nápovědy zdát. Pokud Vám tato nápověda připadá složitější, než manuál k televizoru, pak máte pravdu. :- )